Skip to content

Zaļā brīvība sadarbībā ar organizāciju CEE Bankwatch Network ir sagatavojusi īsu apskatu par pieejamo publisko finansējumu, esošajām un topošajām atbalsta programmām atjaunīgajai enerģijai Latvijā.

Latvijā tradicionāli nozīmīgākais publisko investīciju avots ieguldījumiem klimata un enerģētikas politikas pasākumos ir bijuši Eiropas Savienības budžeta līdzekļi jeb ES fondi. Tā tas saglabāsies arī šajā plānošanas periodā līdz 2027. gadam.

2022. gadā tiek atvērtas līdz šim vērienīgākās programmas mājsaimniecībām, kas paredzētas tieši AER izmantošanas veicināšanai.

Jaunajā plānošanas periodā (2021.-2027.) tiks dažādoti finansēšanas instrumenti, aizvietojot tradicionālo grantu pieeju (aizdevumi ar kapitāla atlaidi, garantijas, tehniskā palīdzība).

Līdz 2022. gada beigām uzsāksies vērienīgas Atveseļošanas fonda un Kohēzijas politikas programmas Ekonomikas ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju pārziņā, apvienojot energoefektivitātes un atjaunīgās enerģijas investīcijas daudzdzīvokļu mājām, valsts un pašvaldību ēkām, kā arī uzņēmumiem un energokopienām.

Pilnu ziņojumu skatīt šeit.

 

Ziņojuma autore: Krista Pētersone, krista@zalabriviba.lv

Kontaktpersona: Lilija Apine, lilija@zalabriviba.lv

Ziņojums sagatavots ar projekta LIFE RegENERate: Reģionu mobilizēšana enerģētikas pārkārtošanai un transformējošiem NEKP ietvaros, un ar Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācijas finansiālu atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *