Skip to content

Ziņojums// Atjaunīgās enerģijas mērķi un elektrifikācija Latvijā

19.12.2022 01:23 || leta.lv || Saules enerģija
Rīga, 19.dec., LETA.

Lai pievērstu uzmanību nākamajiem soļiem, kas nepieciešami atjaunīgās enerģijas (AER) atbalsta politikas veidošanā, biedrība “Zaļā brīvība” un programma “Nākotnes enerģētikas līderi Latvijā” šodien plkst.15 prezentēs ziņojumu “Atjaunīgās enerģijas mērķi un elektrifikācija Latvijā. Vai spējam vairāk?”.

Ziņojuma teksts pieejams šeit

 Ziņojums izstrādāts, lai izvērtētu dažādu AER tehnoloģiju plašākas izmantošanas priekšnosacījumus un tendences Latvijā, nolūkā sniegt priekšlikumus Nacionālā enerģētikas un klimata plāna uzlabošanai un sabiedrības iesaistei, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāve Krista Pētersone.
Viņa atzina, ka šobrīd sabiedriskās domas atbalsts AER ir augstāks nekā jebkad agrāk, tomēr praktiskai energosistēmas pārveidei nākas sastapties ar daudzām barjerām. Latvijas valdības pozīcija attiecībā uz Eiropas kopīgajiem atjaunīgās enerģijas mērķiem, biedrības ieskatā, ir atturīga, tāpēc “Zaļā brīvība” vēlas izcelt Latvijas priekšrocības un sadarbības veidus vēja un saules enerģijas projektu veiksmīgai īstenošanai.

Pēc Pētersones paustā, sadarbība ar ekspertiem no programmas “Nākotnes enerģētikas līderi Latvijā” sniedza iespēju izvērtēt AER attīstības tehnoloģiskos aspektus, kas politikas veidošanā bieži vien pietrūkst.

Aicinām 19/12 plkst. 15.00 pievienoties prezentācijai Zoom: https://us06web.zoom.us/j/89631054688

Vai sekot tiešraidei Facebook: https://fb.me/e/5tyWenuAN

Vairāk informācijas: krista@zalabriviba.lv, 29416535

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *