Mūsu veselība, labbūtība, ekonomiskā darbība un finanses lielā mērā balstās uz vides resursiem un klimata situāciju, taču sabiedrības izpratne par vidi un klimatu kopumā ir diezgan nepilnīga. Atziņas un pieredze vides un klimata jomā nepārtraukti mainās, tāpēc sekojam tai līdzi un arvien bagātinām savu izstrādāto mācību materiālu klāstu ar jauniem materiāliem.
Zaļās brīvības izglītojošo materiālu klāsts ir bagātīgs. Šogad organizējām biedrībā izstrādāto izglītojošo materiālu restaurācijas darbnīcu, kur veicām izglītojošo materiālu revīziju. Lai pieejamos materiālus būtu vieglāk pārskatīt, esam izveidojuši reģistru ar izglītojošo materiālu apkopojumu, kurā visus pieejamos materiālus var ērti pārskatīt pēc tā izveides gada, mērķauditorijas, nosaukuma un temata, un pieejamā eksemplāru skaita. Reģistrā iekļautie izglītojošie materiāli ir dažādi: jautājumu rati, galda spēles, puzles, kartīšu komplekti, planšetes, plakāti, interaktīvi testi, un citi. Tos nosacīti var iedalīt piecās tematiskajās grupās:
Klimats – Klimata puzle, Klimata jautājumu rats, Klimata jautājumu kartītes, Klimata rīcību planšetes, kāršu spēle “Klimats sauc!”, Kahoot tiešsaistes tests par klimata taisnīgumu.
Godīgā tirdzniecība – jautājumu rats par godīgo tirdzniecību, spēles “Iepazīsti populārākos godīgās tirdzniecības produktus!” un “Atšķir situācijas!”, lomu spēle “Iejūties otra ādā!”, galda spēle “TradeJack”, spēle ar dažādiem marķējumiem “Our Food Our Future”, Kahoot tiešsaistes tests “Godīgā tirdzniecība un atbildīgs patēriņš”, tiešsaistes spēle par godīgo tirdzniecību, krustvārdu mīkla “Prāta mežģi par godīgo tirdzniecību”, plakāti par godīgo šokolādi.
Pārtikas atkritumi – jautājumu rats “Mazinām pārtikas atkritumus savā virtuvē”, jautājumu kartītes par pārtikas atkritumiem un to mazināšanu, Mācību simulācija “Kečupa saldskābais stāsts: Gatavots Latvijā vai Ķīnā?”, tiešsaistes testi “Banānu ceļojums”, “Klimata pārmaiņas tavā virtuvē” un “Pārtikas neredzamā puse”, plakāti “Pārtikas atkritumi skaitļos un infografikās”.
Atkritumi – kartīšu spēle “Trakā lapsa šķiro atkritumus”.
Aprite – idejas rosinošu kartītes “Aprites ekonomika uzņēmumos”.
Izglītojošos materiālus apkopojām tā, lai varam tajos orientēties gan paši, gan biedrības plašā kopiena. Tas nozīmē, ka šie materiāli ir pieejami jebkuram, tāpēc aicinām sadarbības partnerus šos materiālus aizņemties un izmantot savos pasākumos.
Sarunāt ērtāko datumu un laiku, kad vari izglītojošo materiālu aizņemties, vari sazinoties ar Līgu: liga@zalabriviba.lv
Izglītojošo materiālu pieejamības apraksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild biedrība “Zaļā brīvība”.