Skip to content

“Zaļā brīvība” aicina uz dokumentālās filmas “Ūdens ir dzīvība” pirmizrādi

Biedrība “Zaļā brīvība” aicina uz dokumentālās filmas “Ūdens ir dzīvība” pirmizrādi šī gada 3. oktobrī plkst. 19.00 kinoteātra Splendid Palace mazajā zālē, Elizabetes ielā 61, Rīgā.

“Ūdens ir dzīvība” – dokumentālā filma par Keniju divās daļās. Šobrīd no 53 miljoniem Kenijas iedzīvotāju turpat puse – 16 miljoni ikdienā izjūt ūdens trūkumu. Pasaules Dabas Fonds apgalvo, ka jau 2025. gadā divām trešdaļām zemeslodes iedzīvotāju pietrūks viens no svarīgākajiem resursiem – ūdens!

Pirmā filma “Masaju stāsts jeb lietu gaidot”, ir par Kenijas masaju tautu un viņu mainītajiem dzīves apstākļiem klimata pārmaiņu ietekmē. Daudzviet Kenijā lietus nav lijis vairākus gadus, un tā sekas ir ļoti skarbas. Mainās vide, un līdzšinējais dzīvesveids vairs nespēj nodrošināt viņu ikdienai un izdzīvošanai nepieciešamo. Izžūst upes un ganības, mirst lopi. Masaju izdzīvošana ir atkarīga no viņu ganāmpulka. Klimata pārmaiņu sekas nes līdzi ļoti spēcīgu un negatīvu sociālo ietekmi.

Otrā filma “Koraļļus glābjot” ir koraļļu rifu atjaunošanas stāsts. Vasini ir ļoti skaista, bet nabadzīga sala Indijas okeānā, uz kuras nekad nav bijusi elektrība, bet uz tās dzīvo 3000 cilvēki. Šīs salas aktīvie iedzīvotāji jau vairāk nekā piecus gadus veic unikālu koraļļu rifu atjaunošanas darbus. Viņi audzē koraļļu stādus, kurus, paši nirstot dziļumā, iestāda okeānā. Atjaunoti jau divi hektāri koraļļu rifu, tie ieauguši un zivis atgriezušās. Zivis ir Vasini salas izdzīvošanas pamats.

Filmu mērķis ir aizdomāties par klimata pārmaiņu ietekmi, sekām un ko mēs varam darīt?

Pēc pirmizrādes būs iespēja palikt uz sarunu ar Anitu Soinu un filmas veidotājiem un dzirdēt vairāk par filmā atspoguļotajiem stāstiem un pašu filmas veidošanas procesu.

Filmas režisors ir Jēkabs Vilkārsis, scenārija autore Ingrīda Strazdiņa un Nora Semjonova, skaņu režisors Artūrs Sedriks Sinkēvičs, fotogrāfs Ģirts Strazdiņš, producents Sandijs Semjonovs.

Filma tapusi studijā “SKUBA films” sadarbībā ar organizāciju “Zaļā brīvība”.

Dokumentālās filmas izveidi un pirmizrādi finansiāli atbalsta Eiropas Savienība projekta ClimAct ietvaros. Filmas laikā paustie viedokļi ir filmas autoru, dalībnieku un organizatoru viedokļi un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības viedokli. Eiropas Savienība nenes atbildību par filmā paustajiem uzskatiem.

Vairāk informācijas: Ingrīda Strazdiņa, biedrība “Zaļā brīvība” projektu vadītāja, ingrida@zalabriviba.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *