Skip to content

Jaunās “Fairtrade Izejvielu programmas”

Nesen godīgās tirdzniecības sertifikācijas sistēma FLO Fairtrade nākusi klajā ar jaunu programmu, kurā papildus stimulēs kompānijas, kas saviem produktiem izmanto kādu no Fairtrade sertificētām izejvielām, pat, ja pārējās sastāvdaļas produktā nav Fairtrade sertificētas. Šobrīd tas attiecās uz kakao, cukura un kokvilnas izmantošanu. Turpmāk kompānijas, kas saviem produktiem izmanto kādu no FLO Fairtrade sertificētajām izejvielām drīkstēs uz sava produkta iepakojuma izvietot jauno FLO Fairtrade marķējumu (skat. […]

Nesen godīgās tirdzniecības sertifikācijas sistēma FLO Fairtrade nākusi klajā ar jaunu programmu, kurā papildus stimulēs kompānijas, kas saviem produktiem izmanto kādu no Fairtrade sertificētām izejvielām, pat, ja pārējās sastāvdaļas produktā nav Fairtrade sertificētas. Šobrīd tas attiecās uz kakao, cukura un kokvilnas izmantošanu.

Turpmāk kompānijas, kas saviem produktiem izmanto kādu no FLO Fairtrade sertificētajām izejvielām drīkstēs uz sava produkta iepakojuma izvietot jauno FLO Fairtrade marķējumu (skat. zemāk), kas vēstīs, ka šajā produktā izmantotais cukurs, kakao vai kokvilna ir Faitrade sertificēti. Piemēram, lielveikals varētu izvēlēties savas konditorejas produkcijas ražošanai iegādāties Fairtrade sertificētu kakao vai saldumu kompānija varētu izvēlēties izmantot tikai Fairtrade cukuru savos saldumos. Šādos gadījumos kompānijas drīkstēs izmantot jauno marķējumu, pat ja visas pārējās sastāvdaļas nebūs FLO Fairtrade sertificētas.

Nosacījumi ir, ja kompānija vēlas izmantot kakao vai cukura izejvielu programmas marķējumu uz sava produkta, attiecīgajā produktā jāizmanto 100 % Fairtrade sertificēts kakao vai cukurs, bez citu kakao vai cukura piemaisījumiem. Kompānijām būs atļauts runāt par Fairtrade arī citos informatīvos un marketinga līdzekļos, piemēram, savās mājaslapās.

Kokvilnai nosacījumi ir mazliet savādāki kā cukuram vai kakao, proti, ražotājiem, kas savā produktā izmanto kokvilnu, ir jāiegādājas ekvivalents sertificētās kokvilnas daudzums, kas būtu nepieciešams, lai saražotu konkrēto produktu.

Izejvielu ražotāji, kas ir iesaistīti šīs programmas piegādes ķēdē, tāpat strādās pēc līdzšinējiem FLO Fairtrade nosacījumiem, kuri iekļauj minimālo cenu (kur tā ir nepieciešama) un prēmijas.

Zemāk variet redzēt jaunos Fairtade Sourcing Program marķējumus.

989ad3a676

PS Šis raksts tapis ar projekta “Godīgā tirdzniecība: apziņas celšana” atbalstu, ko finansē Eiropas Savienība un līdzfinansē Sabiedrības Integrācijas fonds.