Saistītie jaunumi
Covid-19 pandēmijas laikā Latvijas sabiedrībā varētu būt nostiprinājušies ilgtspējīgāki apģērba iegādes un lietošanas paradumi – mazāks patēriņš, apģērbu labošana un iepirkšanās lietotu drēbju veikalos. To apliecina statistikas dati un interneta aptauja, ko biedrība “Zaļā brīvība” veica 2022.gada pavasarī. “Apkopojums par pieejamiem un iegūtajiem datiem liecina, ka cilvēki pandēmijas iespaidā ir samazinājuši apģērbu patēriņu, vairāk izmantoja […]
25 nevalstiskās organizācijas Eiropā uzskata, ka brīvprātīgi principi, lai mazinātu modes industrijas negatīvo ietekmi uz vidi, ir nepietiekami, un aicina Eiropas Savienību (ES) gaidāmajos tekstila industriju regulējošajos likumos prasīt zīmoliem būt atbildīgiem par to ieguldījumu pasaules piesārņošanā.
Baltijas valstīm ir potenciāls kopā ar Ziemeļvalstīm izveidot tekstila aprites sistēmu, taču politikas veidotājiem un nozares pārstāvjiem ir jārīkojas, lai šo potenciālu īstenotu. Tas ir galvenais secinājums pētījumā, ko ar Ziemeļvalstu Ministru padomes atbalstu veica “Zaļā brīvība”, konsultāciju uzņēmums “PlanMiljo” Dānijā, domnīca “SEI Tallinn” Igaunijā un sociālais uzņēmums “Textale” Lietuvā.
1 2