Skip to content

Pārtika

Pārtikas ražošanā tiek patērēts daudz dabas resursu, un, pārtiku izšķērdējot, mēs atstājam lielu ietekmi uz dabu un cilvēkiem visā pasaulē.

Vienkāršākais veids, kā samazināt izmesto pārtikas atkritumu apjomu, ir izvairīties no pārtikas atkritumu saražošanas. Tāpēc mums kā patērētājiem ir liela ietekme, ja pārtikas produktus iepērkam ar mēru, atbildīgi izmantojam un pareizi uzglabājam.

Lai pilnveidotu sabiedrības izpratni par pārtikas atkritumiem un pārtikas atkritumu mazināšanas prasmes, īstenojam iniciatīvas un izstrādājam izglītojošus materiālus jauniešiem, mājsaimniecību pārstāvjiem un ilgtspējīga patēriņa jautājumos ieinteresētajiem pilsoniskās sabiedrības aktīvistiem, kas izgaismo likumsakarības starp pārtikas izmešanu atkritumos un ilgtspējīgas attīstības ekoloģisko un sociālo jomu visā pārtikas patēriņa ķēdē.

Ceram pievērst arī uzņēmēju un likumdevēju uzmanību, un paātrināt ar ilgtspējīgu patēriņu un globālo izglītību saistītos likumdošanas procesus Latvijā.

Materiāli

Publikācijas

Materiāli tālākizglītotājiem

Materiāli kampaņas ieviešanai

Infografikas

Video animācijas

Video padomi

Interaktīvi testi

Tiešsaistes spēle

Spēle “Ikdienas varonis” ir interaktīvs tiešsaistes rīks, kas ļauj ieskatīties pārtikas atkritumu mazināšanas pasaulē un iztēloties, ka katrs savā ikdienā esam varonis, kas veic dažādas patērētājam pazīstamas ‘misijas’ mazinot pārtikas atkritumus. Izvēlies latviešu valodu un sāc!
Spēlē pilnīgi par brīvu, bez aplikāciju pirkšanas un reklāmām! To arī vari lejupielādēt savā mobilajā telefonā.

Interaktīvas spēles un uzdevumi

Saistītie jaunumi