Skip to content

Seminārs pedagogiem: vienkārši par Godīgo tirdzniecību: izzini pats un izglīto citus!

Biedrība “Zaļā brīvība” Godīgās tirdzniecības mēneša ietvaros aicina pamatskolas vecāko klašu un vidusskolas pedagogus uz semināru, kurā būs iespēja iepazīties ar Godīgo tirdzniecību, tās principiem un marķējumiem, kā arī dažādām aktivātēm, materiāliem un spēlēm, kuras var izmantot bērnu un jauniešu izglītošanā par globālās nevienlīdzības mazināšanu, ilgtspējīgu patēriņu un Godīgo tirzniecību. 

Seminārā skolotāji varēs paši iejusties skolēna ādā un izmēģināt daudzveidīgo materiālu un metožu klāstu, tostarp vairākas spēles, uzdevumus, gatavas prezentācijas, video lekciju un citus resursus. Aktivitātes un materiālus biedrība “Zaļā brīvība” izstrādājusi vairākos projektos sadarbībā ar Igaunijas nevalstisko organizāciju “Mondo”, Lietuvas patērētāju institūtu un citiem partneriem. Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties starp semināru klātienē 25. oktobrī no 13:00 – 15:00, biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) telpās, Rīgā vai semināru tiešsaistē, 26. oktobrī, no 12:00 – 14:00 Zoom platformā.  

Dalība seminārā ir bez maksas, taču jaaizpilda pieteikuma anketa vietnē  https://ej.uz/seminars-skolotajiem.  Vietu skaits ir ierobežots. 

Godīgā tirdzniecība (angl. – Fair Trade) ir sociālā kustība, kuras mērķis ir uzlabot jaunattīstības valstu iedzīvotāju dzīves apstākļus un sekmēt ilgtspējīgu attīstību, zemniekiem no jaunattīstības valstīm dodot iespēju realizēt savu produkciju pasaules tirgū. Tā iesākās 20. gadsimta vidū, kad vairākas nevalstiskas organizācijas sāka pārdot dažādus nabadzīgo valstu iedzīvotāju ražotos produktus, un nodrošināja, ka cilvēki, kas ražojuši šos produktus, saņem par tiem godīgu samaksu, papildu ieguldījumus vietējo kopienu labklājībā un cita veida atbalstu. 

Šobrīd šī kustība ir izaugusi līdz vairākām sertifikācijas sistēmām un marķējumiem, kas pazīstami visā pasaulē. Tās sertificē daudzus pārtikas produktus – kafiju, kakao, šokolādi, tēju, tropisko augļu sulas, riekstus, rīsus, garšvielas, kā arī kokvilnu, futbolbumbas, grieztos ziedus, dārgmetālus un citus produktus vai to izejvielas. Godīgās tirdzniecības marķējumi palīdz patērētājiem atpazīt produktus, kuru izejvielas ir ražotas, ievērojot Godīgās tirdzniecības principus – godīgu samaksu, bērnu darba neizmantošanu, darba tiesību ievērošanu, vides ilgtspēju  un citus.

Jau otro gadu pēc kārtas, tā pat kā Somijā un Igaunijā, arī Latvijā un Lietuvā oktobrī tiek atzīmēts Godīgās tirdzniecības (Fair trade) mēnesis. Latvijā šajā kampaņā piedalās veikali, uzņēmumi un organizācijas, kā arī izglītības iestādes. Ikviens var izrādīt iniciatīvu dalībai šajā kampaņā, pārskatot preces savā iepirkumu grozā, pievēršot uzmanību šo produktu izcelsmei un ilgtspējai, kā arī izvēloties produktus ar kādu no Godīgās tirdzniecības marķējumiem, kad vien tas ir iespējams.

Uzzini vairāk par Godīgās tirdzniecības mēnesi biedrības “Zaļā brīvība” mājaslapā.

Informācija uzziņām:

Ariana Apine: ariana@zalabriviba.lv

 

Semināra norisi finansiāli atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padome un Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta ietvaros. Par tā saturu atbild projekta koordinatori un tas neatspoguļo Ziemeļvalstu Ministru padomes un Sabiedrības integrācijas fonda viedokli un politiku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *