Skip to content

Mantots apģērbs ir vērtība

Projekta centrā bija foto stāstu konkurss sociālajos tīklos, kur cilvēki dalījās ar saviem stāstiem par mantotiem un ilgi izmantotiem apģērbiem savās garderobēs. Tādējādi tika popularizēta ilglaicīga un lietotu apģērbu izmantošana Latvijas sabiedrībā kā viens no elementiem, lai stiprinātu aprites ekonomiku tekstila industrijā un atbildīgu vides un dabas resursu izmantošanu.

Par projektu

Sākums:
01/09/2019
Noslēgums:
31/12/2019
Izmaksas:
9607 EUR
Finansētājs:
Latvijas vides aizsardzības fonds, Latvijas Zaļais punkts, Eco Baltia VIDE
Kontaktpersona:
Dace Akule, dace.akule@zalabriviba.lv
Mērķis:

Projekta “Mantots apģērbs ir vērtība: lietotu un ilglaicīgi izmantotu apģērbu popularizēšana Latvijas sabiedrībā” mērķis ir popularizēt ilglaicīgu un lietotu apģērbu izmantošanu Latvijas sabiedrībā kā vienu no elementiem, lai stiprinātu aprites ekonomiku tekstila industrijā un atbildīgu vides un dabas resursu izmantošanu.

Projekta aktivitātes

  • Foto stāstu konkurss sociālajos tīklos, kur cilvēki dalījās ar saviem stāstiem par mantotiem un ilgi izmantotiem apģērbiem savās garderobēs. https://www.zalabriviba.lv/dzivesveids/konkurss-mantots-ir-vertigs/ 
  • Konkursa noslēgumā 2019.gada 23.novembrī tika rīkots pasākums iepirkšanās centrā Rīga Plaza, apbalvojot konkursa uzvarētājus ar balvām, kā arī rīkojot diskusiju par Latvijas sabiedrības apģērbu iegādes un lietošanas paradumiem, tai skaitā lietotu un ilgi izmantotu apģērbu lietošanu. https://www.zalabriviba.lv/atkritumi/latvija-doma-ka-gudrak-izmantot-lietotu-apgerbu/ 
  • 2019.gada decembrī pasākumi notika arī Valmierā un Daugavpilī, atklājot biedrības “Zero Waste Latvija” foto izstādi par lietotu apģērbu izmantošanu. 
  • Konkursa dalībnieku stāsti tika apkopoti un publicēti sociālo mediju galerijās.

Papildu informācija