Skip to content

RePower the Regions: Ambiciozi un iekļaujoši tīras enerģijas plāni reģionu taisnīgai pārejai

Par projektu

Sākums:
01/10/2023
Noslēgums:
31/03/2026
Izmaksas:
178 788 EUR
Finansētājs:
Eiropas Komisija, Life programma
Kontaktpersona:
Maksis Apinis, maksis@zalabriviba.lv
Mērķis:

Oglekļa ietilpīgo reģionu līdzdalība un vadība pārejā uz tīras enerģijas risinājumiem ir priekšnoteikums, lai līdz 2050. gadam sasniegtu ES klimata neitralitāti. Pamatojoties uz šo priekšnoteikumu, RePower the Regions priekšplānā izvirza atsevišķus taisnīgas pārkārtošanās reģionus Centrālajā un Austrumeiropā, lai mērķtiecīgi paātrinātu tajos dekarbonizācijas procesu.

Latvijā izvēlēts ir Latgales reģions un padziļinātākam  darbam 2 pašvaldības – Daugavpils valstspilsēta un Rēzeknes novads.

 

 

 

Projekta aktivitātes

Projekta ietvaros strādāsim, lai izstrādātu pirmos modeļus iekļaujošu un tikai vietējo un reģionālo tīras enerģijas plānu īstenošanai. Projekts RePower the Regions attīstīs vietējo varasiestāžu un to darbinieku prasmes un kapacitāti, lai ļautu sasniegt Fit for 55 un REPowerEU mērķus. Izmantojot līdzdalības plānošanas metodes un ar zinātniskās kopienas atbalstu, mēs izveidosim holistiskus plānus un ceļvežus tādu risinājumu ieviešanai kā enerģijas taupīšana, energoefektivitāte, vietējās un kopienas vadītās atjaunīgās enerģijas iniciatīvas un detalizēti plāni uz atjaunīgajiem energoresursiem balstītai siltumapgādei un dzesēšanai. Iegūstot spēcīgu vietējo atbalstu un sniedzot praktiskas vadlīnijas ilgtspējīgu projektu attīstībai, mūsu mērķis ir apkopot kvalitatīvus zaļo investīciju priekšlikumus un piesaistīt finansējumu reģioniem, veicot interešu aizstāvības aktivitātes, atbalstot pilotprojektus un izplatot informāciju par labākajiem risinājumiem.

Konkrētais tematu loks vai problēmjautājums tīras enerģijas kontekstā, kam izstrādāsim ceļvežus, Daugavpilī un Rēzeknes novadā tiks definēts kopīgi ar pašvaldībām, atbilstoši to vajadzībām.

Partneri

CEE BANKWATCH NETWORK (Čehija, koordinators)

Priatelia Zeme-CEPA (Slovākija, partneris)

EKOLOGICHNO SDRUZHENIE ZA ZEMIATA (Bulgārija, partneris)

ZWIAZEK STOWARZYSZEN POLSKA ZIELONA SIEC (Polija, partneris)

Centre of environmental initiatives Ecoaction (Ukraina, partneris)

CENTRUM PRO DOPRAVU A ENERGETIKU (Čehija, partneris)

MITTETULUNDUSUHING EESTI ROHELINE LIIKUMINE (Igaunija, partneris)

MAGYAR TERMESZETVEDOK SZOVETSEGE (Ungārija, partneris)

Asociatia Bankwatch Romania (Rumānija, partneris)

Papildu informācija