Skip to content

Kas ir mūsu skapjos?

Projekta centrā bija mudinājums ikvienam caur savu apģērbu birciņu izpēti rosināt aizdomāties par to, kā mūsu apģērbu patēriņš ir saistīts ar vidi. Cilvēki tika aicināti pievērst uzmanību tam, kur apģērbs ražots un kāds ir tā sastāvs, kā arī cik ilgi apģērbs tiek lietots. Apkoptie dati bija pamats diskusijām Latvijas pilsētās.

Par projektu

Sākums:
01/04/2018
Noslēgums:
30/11/2018
Izmaksas:
10 000 EUR
Finansētājs:
Latvijas vides aizsardzības fonds
Kontaktpersona:
Dace Akule: dace.akule@zalabriviba.lv
Mērķis:

Projekta “Kas ir mūsu skapjos? Apģērbu iegādes un lietošanas paradumi Latvijā un to saistība ar modes negatīvo ietekmi uz vidi” mērķis ir rosināt iedzīvotājus analizēt savus apģērba iegādes un lietošanas paradumus, kā arī rosināt diskusiju sabiedrībā par šo tēmu saistībā ar modes industrijas radīto negatīvo ietekmi uz vidi.

Projekta aktivitātes

  • Interneta aptauja, kurā cilvēki tika aicināti sniegt informāciju par pieciem viņu apģērbiem, pievēršot uzmanību etiķetē norādītajai informācijai par to, kur apģērbs ražots, kāds ir tā sastāvs, u.c. 
  • Datu vizualizācijas ar aptaujā iegūto informāciju, kas tika publicētas sociālajos medijos,
  • Diskusijas Liepājā, Rēzeknē un Rīgā par ilgtspējīgu apģērbu patēriņu,
  • Apkopojums par nozīmīgākajiem pētījumiem par modes ietekmi uz vidi “Mode un vide: ietekme ar mīnusa zīmi”, 14.06.2018., https://www.zalabriviba.lv/dzivesveids/mode/mode-ietekme-vide/ 

Apkopojums par projekta laikā iegūtajiem datiem un notikušajām diskusijām “Zaļas garderobes izaicinājumi”, 01.11.2018. https://www.zalabriviba.lv/dazadi/zalas-garderobes-izaicinajumi/

Papildu informācija