Skip to content

Pētījums skolās par Godīgās tirdzniecības un atbildīga patēriņa izpratni

Mērķis:

Veicot savas skolas jauniešu aptauju vecumā no 15 līdz 19 gadiem, Jūs sniegsiet ieguldījumu Godīgās tirdzniecības un atbildīga patēriņa izpratnes un paradumu veidošanā. Jūs uzzināsiet savu skolēnu viedokli un Jums būs iespēja salīdzināt savus datus ar citām skolām Latvijā, kā arī Igaunijā un Lietuvā.

Lai to izdarītu:

  1. Katra skola nozīmē un izvēlas savu pētījuma koordinatoru, kurš būs atbildīgs par aptaujas norisi konkrētajā skolā (piemēram, skolotāju, aktivitāšu vadītāju vai skolēnu). Pētījuma koordinatora pienākumos ietilpst:

a) Pārrunāt ar skolas vadību, kurās klasēs skolēni piedalīsies aptaujā.

b) Reģistrēt skolu pētījumam līdz 7. februārim šeit: https://forms.gle/HqdeAnX8knGx2YH68 

c) Pēc skolas reģistrēšanas un aptaujas saņemšanas iepazīstināt ar pētījumu savus kolēģus un klasesbiedrus, novirzot respondentus uz aptaujas saiti.

d) Sekot līdzi, lai pēc iespējas vairāk jauniešu piedalītos aptaujā.

e) Iegūstot savas skolas rezultātus pēc aptaujas, salīdzināt tos ar vidējo rādītāju citās skolās un ar rādītājiem Igaunijā un Lietuvā.

 

2. Skolai un pētījuma koordinatoram jāņem vērā:

a) Februāra vidū nosūtīsim aptaujas saiti reģistrētajām skolām, un aptauja tiks atvērta.

b) Pēc saites saņemšanas tiks dots aptuveni 1 mēnesis, lai atbildētu. Atbilžu iesniegšanas termiņš ir 2022. gada 15. marts ieskaitot.

c) Aptauja notiek tīmeklī. Aptaujas koordinatoram pašam vairs nekas nav jādara, visas atbildes nonāk centrālajā datubāzē.

d) Aptaujas jautājumi ir tie paši, kurus Igaunijā izmantoja, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par Godīgo tirdzniecību 2016. gadā un skolēnu viedokli 2018. un 2020. gadā. Šogad aptauja tiek veikta arī Latvijā un Lietuvā. Aptaujas jautājumi ir vienādi visām skolām.

e) Aptauja vienam cilvēkam aizņem līdz 20 minūtēm. Katrs skolēns atbild individuāli. Aptauja ir anonīma.

f) Aptauja ir paredzēta jauniešiem vecumā no 15-19 gadiem, taču var atsaukties arī citas vecuma grupas.

g) Aptaujas beigās biedrība “Zaļā brīvība” katrai iesaistītajai skolai nosūtīs Excel izklājlapu ar šīs skolas rezultātiem, kas ļaus skolai salīdzināt savus rezultātus ar visu respondentu kopējiem rezultātiem Latvijā.

h) Skolas pašas var izlemt, kā prezentēt un izplatīt pētījuma rezultātus, taču visiem dalībniekiem atbildes jāievada, izmantojot nosūtīto saiti, izvēloties savu skolu.

i) Pēc visu aptaujas rezultātu saņemšanas tiks izdarīti vispārīgi secinājumi, salīdzinot 3 Baltijas valstis, ar kuriem iepazīstināsim 2022. gada maijā Starptautiskajā Godīgās tirdzniecības dienā.

 

Identificējiet sevi kā skolu, kas pievērš uzmanību atbildīgām piegādes ķēdēm. Paplašiniet skolēnu redzesloku un palīdziet pilnveidot viņu izpratni!

Esiet ļoti laipni aicināti piedalīties! Lūdzu, reģistrējiet savu skolu līdz 7. februārim vietnē – https://forms.gle/p8U6S9srC7kR6KpU7

 

Jautājumu gadījumā, rakstiet: ariana@zalabriviba.lv

Pētījums tiek organizēts sadarbībā ar nevalstisko organizāciju “Mondo” (Igaunija) un attīstības sadarbības platformu “LitDEA” (Lietuva).

Pētījuma norisi finansiāli atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padome un Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta ietvaros. Par tā saturu atbild projekta koordinatori un tas neatspoguļo Ziemeļvalstu Ministru padomes un Sabiedrības integrācijas fonda viedokli un politiku.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *