Skip to content

Pasākums: vai Daugavpils var kļūt par velobraucēju galvaspilsētu?

Vai tu ikdienā Daugavpilī pārvietojies ar velosipēdu?
Kādos maršrutos?
Ja ar velosipēdu nepārvietojies, kāpēc?

Pēc 2024. gada sākumā veiktās iedzīvotāju aptaujas Daugavpils valstspilsētas pašvaldība ir secinājusi, ka iedzīvotājiem visvairāk pietrūkst atbilstošas veloinfrastruktūras un velomaršrutu, bet viens no pieciem visnepieciešamākajiem infrastruktūras elementiem Daugavpilī ir velo novietnes. Bet ar ko tieši sākt, lai pilsētas vide būtu piemērotāka un ērtāka riteņbraucējiem? Kur izbūvēt veloceliņus vai ierīkot velojoslas? Kur nepieciešamas velo novietnes?

Par šiem un citiem jautājumiem vēlamies noskaidrot daugavpiliešu viedokli, tāpēc atnāc 12. jūnijā plkst. 17.00 uz Jauniešu Iniciatīvu centru “Navigators” Raiņa ielā 69, kur  notiks iedzīvotāju sarunu un kopdarbošanās vakars par velo paradumiem pilsētā un nepieciešamajiem uzlabojumiem vai izmaiņām, lai iedzīvotāji šo pārvietošanās veidu izvēlētos biežāk.

Aicinām ikvienu piedalīties un izteikt savu viedokli.

Uz pasākumu piesakies, lūdzu, šeit. Nāc arī, ja reģistrēties piemirsi!

Diskusiju organizē biedrība “Zaļā brīvība” sadarbībā ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldību un Rīgas Tehniskās universitātes pētniekiem.

Pasākums tiek organizēts LIFE programmas projekta “RePower the Regions: ambiciozi un iekļaujoši tīras enerģijas plāni reģionu taisnīgai pārejai” (projekta Nr. 101120862 — LIFE22-CET-RePower the Regions) ietvaros.

Foto: Dovile Ramoskaite/Unsplash

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *