Skip to content

Pasākums//Ilgtspējas vakars: energokopienas, aprites ekonomika un efektīvais altruisms

Ceturtdien, 9. novembrī, pulksten 18:30 kultūras vietā “bārs 1983”, Vagonu ielā 21 notiks desmitais ilgtspējas vakars, šoreiz temats – “Energokopienas, aprites ekonomika un efektīvais altruisms”. Pasākumu organizē Sandris Mūriņš, “Viskaļi – Dzīves kvalitātes dizaina institūts”, biedrība “Effective Altruism Latvia” un biedrība “Zaļā brīvība”, izmantojot projektā “FULFILL: Fundamentāla dekarbonizācija ar enerģijas pietiekamību un dzīvesveida pārmaiņām” veikto analīzi. http://fulfill-sufficiency.eu/

Programmā:
– Energokopienas. Krista Pētersone (15 min)
– Aprites ekonomika: principi un piemēri. Zane Ruģēna (15 min)
– Efektīvais altruisms un ilgtspēja. Artūrs kaņepājs. (15 min)
– Tīklošanās

Par lektoriem:
Krista Pētersone ir biedrības “Zaļā brīvība” eksperte. Viņa specializējas atjaunīgas enerģijas politikas veidošanā un biedrībā “Zaļā brīvība” īsteno projektus par vēja un saules enerģijas integrāciju Latvijā, kā arī līdzdarbojas 100% atjaunīgās enerģijas scenāriju veidošanā Eiropā. Viņa iepazīstinās ar energokopienu jēdzienu, darbības principiem un piemēriem.

Zane Ruģēna ir Jaunā Eiropas Bauhaus” balvas 2023 finālā iekļuvušā biedrības “Free Riga” projekta “Viskaļi – dzīves kvalitātes dizaina institūts” vadītāja. Institūts veido lielu ēku ar neizmērojamām dzīves kvalitātes realizācijas un ilgtspējas sadarbības iespējām. Zane stastīs par aprites ekonomiku, to veidojošiem pamata principiem, kā arī rosinās aizdomāties par to, kā ieviest aprītīgas prakses savā ikdienā. 

Artūram Kaņepājam ir vairāk nekā 10 gadu pieredze ekonomikas un finanšu jomās. Šobrīd Artūrs vada biedrību “Effective Altruism Latvia”, kura ir daļa no starptautiskas kustības ar vadmotīvu – efektīva labdarība. Šī kustība raugās no globālas un ilgtermiņa perspektīvas un par prioritārām izvirza problēmas, kas ir lielas pēc mēroga, novārtā atstātas un risināmas. Artūrs pastāstīs, kā efektīvā altruisma priekšplānā izvirzītās ar ilgtspēju saistītās problēmas varam risināt, dzīvojot Latvijā.

Sandris Mūriņš ir sociologs, uzņēmējs un innovators. Viņš ir viens no autoriem Latvijas Ilgstpējīgas Stratēģijai līdz 2030. gadam. Viņš bija atbildīgs par ekonomikas un dabas kapitālu sadaļām. Šobrīd viņš kopā ar zinātniekiem attīsta Scent Camera tehnoloģiju smaržu ierakstīšanai. Viņš ir Ilgtspējas vakaru veidotājs un organizētājs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *