Globālo stāstu medības ir konkurss un ar to saistīti pasākumi, kuros aicinām piedalīties un pretendēt uz 1500 EUR atbalstu globālā stāsta radīšanai. Šos pasākumus Zaļā brīvība organizē projekta Mediji attīstībai ietvaros.

Globālo stāstu medību mērķis ir atbalstīt žurnālistus dokumentālu globālo stāstu radīšanā, kas palīdzētu pilnveidot sabiedrības izpratni par savstarpējām saiknēm pasaulē un līdzdalību tās attīstībā.

Globālo stāstu medības ir trīs saistīti pasākumi visa gada garumā: ideju koprades seminārs, individuālie braucieni, globālo stāstu noslēguma pasākums.

Kā var piedalīties?

Piedalīties konkursā aicinām pētniecības un datu žurnālistus, kas vēlas izveidot dokumentālu stāstu par kādu no globālajiem vides, sociālajiem un ekonomiskajiem problēmjautājumiem jaunattīstības valstīs.

Ilgtspējīgas attīstības mērķi ar domu par labāku pasauli ir ieteicamais globālā stāsta vadmotīvs. Izvēlētā stāsta vēlamais virziens ir globālo problēmjautājumu saikne ar ikdienas dzīvi un lēmumu pieņemšanu Latvijā.

Globālos stāstus var medīt un veidot rakstisko formātu kombinējot ar audio, foto vai video (arī mazbudžeta tehnisko risinājumu īsfilmas).

Topošos globālo stāstu medniekus aicinām uz ideju koprades semināru 31. martā plkst. 15.00 – 17.00, Lapu ielā 17 (otrais stāvs).

Seminārā veidosim globālo stāstu medīšanas stratēģiju:

  • uzzinot globālo stāstu medīšanas pieredzi no žurnālistiem, kuri šī projekta ietvaros ir izveidojuši rakstītus, fotografētus, filmētus stāstus par aktuāliem notikumiem dažādās valstīs;
  • pārdomājot pētnieciskās un datu žurnālistikas praktisko gaitu;
  • noskaidrojot globālo stāstu medīšanas un stāstīšanas nosacījumus no projekta Mediji attīstībai īstenotājiem;
  • baudot Fairtrade tēju un kafiju.

Savu dalību seminārā piereģistrē šajā formā.

Pieteikšanos finansiālā atbalsta konkursam izsludināsim pēc ideju koprades semināra.


Kur meklēt papildus informāciju?

Vairāk informācijas par projektu atradīsi:

http://www.zalabriviba.lv/par-zalo-brivibu/zb-projekti/mediji-attistibai/

Projekta aktivitātēm seko arī tīmekļa vietnē: http://media4development.blogspot.com/

Projekta tēmturis: #M4Dproject

Jautā, ierosini un piedalies: inga@zalabriviba.lv