Skip to content

No tekstila aprites līdz klimata cepienam un savas elektroierīces salabošanai – iepazīsti Zaļās skatuves programmu festivālā LAMPA

Zaļā skatuve sarunu festivālā “Lampa” jau trešo gadu – vairāku vides organizāciju kopīgi veidota vieta diskusijām, viedokļiem, pieredzēm un jautājumiem par dabu, ekoloģiju un klimatu. Ilgtspējīgas pārmaiņas nenotiek pašas no sevis, tāpēc aicinām sabiedrību, rīcībpolitikas veidotājus, pašvaldību un uzņēmumu pārstāvjus līdzdarboties to īstenošanā. Vides eksperti un aktīvisti šogad ir apvienojuši spēkus, lai 9 pasākumos atklātu, uzklausītu, atgādinātu, iesaistītu un pārsteigtu.

Piektdien, 5. jūlijā meklēsim finansējumu ēku atjaunošanai, skaidrosim, vai līdz ar ražotāja atbildības ieviešanu par tekstila precēm tās kļūs dārgākas un kas notiks ar sabiedrībā tik iecienītajām “second hand” pērlēm. Lūkosim, kā nenoplicināt dabas daudzveidību pilsētā, un vai izglītības programma “Skola 2030” un esošās augstskolu programmas veido sapratni par dzīves ciklu, ilgtspēju un apritīgumu visos mūsu dzīves aspektos. 

Sestdien, 6. jūlijā raudzīsim, kā mūs skars izmaiņas pasaules jūrās un okeānos, vērtēsim, vai  grandiozi dabas skati un dabas estetizācija mākslā, reklāmā un populārajā kultūrā palīdz vai kaitē dabas aizsardzībai. Šķetināsim jaunākos elektrifikācijas nozares izaicinājumus un noslēgumā pacepsimies klimata cepienā “Kad man būs gana?”, noskaidrojot arī, kāds sakars darba laika samazināšanai ar klimatu. Paralēli sestdienas pasākumiem “Lab!” izbraukuma remontdarbnīcā profesionāļu vadībā paša spēkiem būs iespējams salabot savu līdzi paņemto mazo elektroierīci.

Zaļās skatuves pasākumu balsts ir Eiropas Zaļais kurss un tā atbalsis rīcībpolitikā, interešu aizstāvībā un dzīvesveidā. Esam te, lai nenogurstoši uzsvērtu, ka, dzīvojot mūsu mazajā un mēreni

apdzīvotajā valstī, nevaram norobežoties no pasaulē notiekošajām klimata pārmaiņām, ka sabiedrības labklājība un labizjūta, un maciņa apjoms ir dabas resursu pieejamībai pakārtotas prioritātes.

Visām diskusijām tiks nodrošinātas tiešraides. Plašāka informācija par Zaļās skatuves programmu atrodama festivāla LAMPA mājaslapā un biedrības “Zaļā brīvība” sociālajos medijos.

Uz tikšanos Cēsīs un iespējams zaļākajās pasākumu tiešraidēs!

Informāciju sagatavoja:

Līga Stokmane-Blaua

Vides eksperte, Zaļās skatuves komunikācijas koordinatore

liga.pakalna@gmail.com       

+371 29848076                        

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *