Skip to content

Konstitūcija un pārvaldība

Mēs iesakām veikt divus grozījumus Francijas 1958. gada 4. oktobra Konstitūcijā, lai nodrošinātu, ka cīņa pret klimata pārmaiņām un cieņa pret vidi – tie šobrīd ir kritiski dzīvības sistēmas jautājumi  – tiek iekļauta Francijas Republikas pamatlikuma tekstā.

Convention Citoyenne pour le Climat, 2020. gada jūnijs

Šo grozījumu pamatā ir divas ambīcijas:

  • simboliski iekļaut cīņu pret klimata pārmaiņām Republikas mērķu vidū
  • spēcīga vēlme mobilizēt valsti šai cīnai, stiprinot apņemšanos veikt efektīvas rīcības pret klimata pārmaiņām, īpaši radot konkrētus un iedarbīgus rīkus visām publiskajām institūcijām un pārvaldei.

Mūsu priekšlikumu mērķis, pirmkārt, ir papildināt Konstitūcijas preambulu un tās pirmo pantu ar viedokli par Francijas atbildību aizsargāt dabas daudzveidību, vidi un cīnīties pret klimata pārmaiņām. Mēs esam izteikuši vēlmi, lai par šiem priekšlikumiem tiek rīkots referendums.

Lai vides pārraudzību padarītu konstitucionālu, klimata asambleja iesaka to uzticēt jaunai institūcijai: vides tiesībsargam. Turklāt pilsonisko spēku vairošanai vērts izveidot līdzdalības kameru Francijas Ekonomikas, sociālajā un vides padomē.

Finansējuma piesaistē ir jāizmanto “tik daudz avotu, cik iespējams”, priekšroku dodot dažādiem risinājumiem un tuvojoties sociālajam taisnīgumam:

  • nodokļu režīms
  • publiskā un privātā finansējuma novirzīšana
  • aizdevumi tiešiem un inovatīviem mēŗkiem
  • finanšu atklātība

Pilns priekšlikumu teksts FR

Atpakaļ uz pamatrakstu


Tekstu pēc Convention Citoyenne pour le Climat materiāliem sagatavoja Krista Pētersone un Liene Vecvagare.

Attēls: pixabay.com

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *