Baltijas jūras telpa kļūst par nozīmīgu enerģētikas politikas daļu, kur atkrastes vēja enerģija ir neaizvietojams resurss, virzoties uz klimatneitrālu Eiropu. Projektā BALOWIL Baltijas jūras reģiona valstu nevalstiskās organizācijas pielietoja sadarbības mācīšanās metodes, lai kopā ar sabiedrības pārstāvjiem, kuri mēdz paust bažas vai iebilst pret vēja parku attīstību, nonāktu pie risinājumiem negatīvo ietekmju risku mazināšanai.
Energopāreja

Zaļās brīvības grantam, kas paredzēts doktorantūras studentiem, pieteicies Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju Universitātes doktorantūras students Krišjānis Rudus, kura pētījuma un publikācijas virziens ir enerģijas demokrātija un nākotnes elektroenerģijas tirgus.
16. maijā Tallinā notiks tikšanās, kurā projekta partneri diskutēs un piedāvās savu redzējumu par risinājumiem, kas saistīti ar atkrastes vēja enerģijas izceltajiem riskiem. Līdz tam piedāvājam nelielu atskatu diskusijai, kas norisinājās šā gada sākumā.
Projekta RES FORWARD fokuss ir ilgtspējīga vēja enerģijas plānošana un energokopienas nākotnes elektroenerģijas tirgū.
Sociālo mājokļu sistēma Dānijā tiek uzskatīta par vienu no valsts sociāldemokrātijas bākugunīm. Šādu māju ir vairāk nekā 500 000, kas ir apmēram 20% no īpašuma tirgus.
Neraugoties uz ilgajām energoapgādes kopienu tradīcijām, pirmā iedzīvotāju energokopiena “Avedøre” (Energifællesskab Avedøre) atbilstoši ES direktīvai Dānijā dibināta tikai 2020. gadā.