18. oktobrī tikāmies ar Daugavpils iedzīvotājiem, lai reģionālajā darbnīcā “Kā zaļi patērēt un saimniekot Latgalē” noskaidrotu, kā ikdienas rīcības ietekmē vidi un klimatu, kāpēc Latgalē klimata noturība un videi draudzīga saimniekošana ir būtiska, kā arī, lai saprastu, kā īstenot savas iniciatīvas un interešu aizstāvību.
Grupās tika izspēlēta spēle “Klimats sauc”, padziļinātāk iepazīstot dažādus emisiju radītājus un tos savā starpā salīdzinot.
Darbnīcas laikā dalībnieki izvēlējās problēmjautājumus un meklēja tiem risinājumus.
Piemēram, veloinfrastruktūras nepilnības Daugavpilī, kas mazina iedzīvotāju vēlmi pārvietoties ar velosipēdiem. Dalībnieki atzina, ka šajā gadījumā būtu nepieciešams saprast, kādi uzlabojumi ir nepieciešami.
Kā potenciālie strukturālie risinājumi tika saskatīti:
- Veloceliņu pilnveidošana (lai nav mērķis ātrāk tikt ārā no pilsētas, kur nedroši);
- Apkopes punktu izveide;
- Jārada priekšrocības velosatiksmei, piemēram, noteiktās dienās tramvajos/vilcienos velosipēdus var vest bezmaksas;
- Subsīdijas drošības boksu izveidei (velosipēdu uzglabāšanai);
- Organizēt skolās kopīgus skolēnu braucienus ar velosipēdiem uz/no skolas – ir pieaugušais velobraucējs, kas skolēnus savāc un ved bariņā.
Līdzīgi ar problēmjautājumiem darbojās arī pārējās grupas, piemēram, par pārtikas atkritumu samazināšanu skolas ēdnīcās un atkritumu šķirošanu kapsētās.
Pasākumu finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Pasākums tika organizēts LIFE programmas projekta “RePower the Regions: ambiciozi un iekļaujoši tīras enerģijas plāni reģionu taisnīgai pārejai” (projekta Nr. 101120862 — LIFE22-CET-RePower the Regions) ietvaros.