Skip to content

Kā dokumentēt dabai kaitīgus projektus

Dabas daudzveidība ir mūsu eksistences pamats. Mēs paļaujamies uz veselīgām ekosistēmām, kas nodrošina mums pārtiku, gaisu, tīru ūdeni un dzīvei labvēlīgu klimatu. Cena, kuru būsim spiesti maksāt par šo vērtību iznīcību, būtiski pārsniedz dabas aizsardzībai un atjaunošanai nepieciešamo rīcību izmaksas.

Iedzīvotāji, kopienas un vietējās nevalstiskās orgnaizācijas bieži nonāk saskarē ar projektiem savā apkārtnē, kas varētu radīt kaitīgu ietekmi uz dabu vai vidi. Lielā mērā tieši pateicoties vietējo iedzīvotāju aktivitātei šie projekti tiek identificēti, uzraudzīti un, kur nepieciešams, apstrīdēti, vēršoties pie valsts iestādēm. Tomēr noteikt vai projekts varētu būt kaitīgs, savākt pietiekamu pierādījumu un informācijas apjomu, lai pamatotu savas bažas, kā arī saprast, kā rīkoties tālāk, var būt izaicinoši.

Lai palīdzētu labāk orientēties šādu projektu uzraudzībā un iespējās pozitīvi ietekmēt iznākumu, sadarbībā ar CEE Bankwatch Network un Vācijas vides organizāciju EuroNatur esam izveidojuši projektu dokumentēšanas rīku, kas piedāvā praktisku, secīgu pieeju problemātisku projektu pārraudzībai, un var palīdzēt indivīdiem, grupām un organizācijām iegūt pirmo novērtējumu par projekta iespējamiem riskiem un iegūt svarīgāko informāciju.  Kad ir iegūts skaidrs priekšstats par esošo situāciju un iespējamo kaitējumu, jums būs lielākas iespējas novērst vai samazināt tā kaitējumu dabai un cilvēkam vai pat pilnībā apturēt projektu.  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *