123

M4Dlogo_RGB M4Dlogo_RGB

Vēlies dzirdēt žurnālistu pieredzes stāstus par braucienu uz Ruandu un Kongo Demokrātisko Republiku, kur tika uzņemta dokumentālā filma par apdraudētajām Austrumu Kalnu gorillu (Gorilla beringei beringei un Gorilla beringei graueri) aprūpi?

Nāc trešdien, 17.februārī plkst. 18:00 uz vakara tēju biedrības Zaļā brīvība birojā Āgenskalnā, Lapu ielā 17 (2.stāvs). Pie mums viesosies Woodpecker Pictures pārstāvji Kārlis Lesiņš un Lelde Prūse.

Uzzināsim arī par to, kas būtu jāņem vērā žurnālistam, dodoties uz Globālo dienvidu valstīm, par pašu filmēšanu, kas norisinājās Ruandā – Kigali, Musanze, Gisenyi, un KDR – Gomā un Masisi reģionā, Vulkānu nacionālā parka teritorijā, un organizācijas Gorilla Doctors reģiona bāzē, un par to, kāpēc stāsti par Globālo dienvidu valstīm ir nozīmīgi mums Latvijā.

Woodpecker Pictures ir jauna filmu studija, kuru veido neliela režisoru, žurnālistu, video speciālistu un producentu grupa, kuru vieno kopīgs profesionālais redzējums un intereses. Komandas pārstāvji iepriekš veidojuši materiālus Latvijas TV un drukātajiem medijiem, kā arī piedalījušies dažādos mākslas projektos. Ir tapušas reportāžas no tādām vietām kā Balkānu un Kaukāza reģioni, Izraēla, Gaza, Ēģipte, Mali, Gvineja-Bisava. Studijas dibinātājs Kārlis Lesiņš ir veidojis pētniecisko dokumentālo filmu “Aprēķina grēks” par Latvijas pilsoņu fiktīvajām laulībām ar citu valstu pilsoņiem, materiālus no Sīrijas kara bēgļu nometnēm Jordānijā.

Dokumentālā filma par gorillām: Apdraudēto dzīvnieku aizsardzības centieni ir ne tikai par šo dzīvnieku veselības un dzīvības saglabāšanu. Tie vienmēr ir cieši saistīti ar sabiedrību tiem apkārt – tiem, kuri dzīvo tajos pašos reģionus, kur apdraudētie dzīvnieki, un tiem, kas ir izvēlējušies veltīt sevi šo dzīvnieku un dabas aizsardzībai. Topošā dokumentālā filma būs stāsts par personīgo motivāciju un attieksmi pret apdraudētajām Austrumu Kalnu gorillām) Ruandā un Kongo Demokrātiskajā Republikā – sākot no organizācijas Gorilla Doctors ārstiem, beidzot ar dumpiniekiem kara plosītajā Kongo.

Šis brauciens tika īstenots projekta Mediji Attīstībai (EYD2015: Media for Development, DCI-NSAED/2014/338-309) ietvaros, kas ir Eiropas Komisijas atbalstīts projekts ar mērķi, iesaistot medijus, veicināt sabiedrības izpratnes pilnveidi par savstarpējo saikni un izaicinājumiem globālā līmenī.

Braucienu atbalsta arī Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Vairāk informācijas par projektu: http://www.zalabriviba.lv/par-zalo-brivibu/zb-projekti/mediji-attistibai/

Projekta aktivitātēm seko arī tīmekļa vietnē: http://media4development.blogspot.com/

Projekta tēmturis: #M4Dproject

Jautā, ierosini un piedalies: inga@zalabriviba.lv, lauma@zalabriviba.lv