Aicinām piedalīties seminārā “BEZ ATKRITUMIEM. Atkritumu samazināšanas iespējas Latvijā”, kas 2014. gada 18. jūnijā no plkst. 12.30 līdz 17.00 notiks Birojnīcā, Dzirnavu ielā 84k-2 (Berga Bazārā), Rīgā.

Seminārā aicināti piedalīties nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji, kā arī visi interesenti. Pasākumā dalībnieki tiks iepazīstināti ar biedrības “homo ecos:”, “Latvijas Zaļās kustības” un “Zaļās brīvības” izstrādātajām vadlīnijām “Bez atkritumiem. Vadlīnijas nevalstisko organizāciju kapacitātes stiprināšanai,” kuru mērķis ir stiprināt nevalstisko organizāciju administratīvo kapacitāti, zināšanas un līdzdalību politikas plānošanā un ieviešanā attiecībā uz jautājumiem, kas saistīti ar atkritumu kā resursu efektīvu izmantošanu.

Semināra ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere sniegs ieskatu atkritumu apsaimniekošanas situācijā Latvijā, Jānis Brizga no biedrības “Zaļā brīvība” stāstīs par bezatkritumu sabiedrības ideju, Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais iezīmēs pašvaldības lomu atkritumu samazināšanā, savukārt dažādās radošās idejās par to, kā salabot, atdot, iemainīt un pārvērst šķietami ārā metamas mantas stāstīs tādu sabiedrisko kustību pārstāvji kā “Buteljons”, “Otra elpa”, “Andelemandele”, “Lude” un citi.

Reģistrējies, aizpildot pieteikuma formu.

Seminārs notiek Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta „Nevalstisko organizāciju administratīvās kapacitātes stiprināšana jautājumos, kas saistīti ar līdzdalību politikas plānošanā un ieviešanā par atkritumiem kā izmantojamiem resursiem” ietvaros.