6. augustā plkst. 18 galerijā „Azur” Rīgā, Rencēnu ielā 1, tiks atklāta projekta No koraļļu rifiem līdz Baltijas jūrai izstāde. Latvijas rokdarbnieču kopdarbs tapis starptautiskā projekta “Hiperboliskais tamborētais koraļļu rifs” (Hyperbolic Crochet Coral Reef) ietvaros. Projekta mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību pasaules ūdeņu piesārņotības un koraļļrifu ekoloģijas problēmām. Arī Baltijas jūra ir pasaules ūdeņu daļa, un blakus raibajiem koraļļrifiem tiks izstādīts īpašs veltījums mūsu jūrai.Latvijas tamborētā rifa tapšanā piedalījušies kopumā 638 autori no visām Latvijas malām, tai skaitā 570 skolēni, viņu pedagogi, radi un draugi.
 Izstādes atklāšanu ar savu klātbūtni pagodinās hiperboliskās tamborēšanas idejas autore, Kornela Universitātes asociētā profesore Daina Taimiņa, kaa ieradusies Latvijā jau laicīgi un piedalījusies arī ekspozīcijas iekārtošanā. Pusseptiņos vakarā 18.30 visiem klātesošajiem D. Taimiņas vadībā būs iespēja uz vietas redzēt un pašiem iemācīties šo salīdzinoši vienkāršo, bet ārkārtīgi aizraujošo un daudzpusīgo trīsdimensionālo tamborēšanas veidu.
 Izstāde būs atvērta līdz 12. septembrim, to varēs apskatīt katru dienu no 10.00 līdz 21.00. Smalkāka informācija un attēli: “Consentio”, The IFF (pieaugušo un bērnu darbi).
 Matemātiķe Daina Taimiņa Rīgā arī lasīs lekciju “Kad locījumi pārtop varietātēs?” Tā notiks e-text+textiles rezidencē Ausekļa ielā 11–222 10. augustā plkst. 19 un pieteiks 2010. gadā Rīgā paredzēto “Society for Science, Literature, and the Arts” Eiropas konferenci.