No 1. līdz 6. septembrim Rīgā norisināsies 13. Baltijas jūras reģiona dokumentālo filmu forums. Kinoteātrī K.Suns no 2. līdz 6. septembrim foruma organizētāji plašākai publikai piedāvā noskatīties dokumentālo filmu programmu “Revolūcija sākas galvā”. Programmu veidos astoņas dokumentālās filmas, kas tapušas pēdējo gadu laikā un savas aktuālās sociālās un politiskās tematikas dēļ izraisījušas rezonansi pasaulē. Filmas caur atsevišķu cilvēku likteņstāstiem aicina domāt par plašāku sociālo, vēsturisko, politisko kontekstu, kā arī par katra indivīda iespējām ietekmēt gan savu paša dzīvi, gan svarīgus vēsturiskos procesus.
Divas filmas pievērš pastiprinātu uzmanību apkārtējās vides katastrofām, ko savas rīcības rezultātā izraisījuši cilvēki.


Filmā “Saki “jā!”un izglāb pasauli” (The Yes Men Fix the World, rež. Endijs Biklbaums, Maiks Bonano, ASV, 2008) redzami paši filmas režisori, lieliskie politiskie aktieri – Endijs un Maiks, kas, izdodot falsificētu New York Times numuru un uzstājoties rūpnieku vārdā, apsola kompensācijas vides katastrofās cietušajiem, kā arī runā par indivīda līdzatbildību un piedāvā problēmu risinājumu. Staigājot kā pa naža asmeni un uz īsu brīdi mainot realitāti, puiši rāda ceļu uz pozitīvāk domājošu, zaļāku un godīgāku pasauli. Dažiem tā šķiet kā pasaka, dažiem – ļauns murgs. Lai vai kā, izrādās, ka pasaules glābšana ir aizraujoša un jautra padarīšana, kurā piedalīties var ikviens! 
Http://www.theyesmen.org atrodami partizānu cienīgi ieteikumi par to, kā tikt pie vārda valstiski svarīgās preses konferencēs, atmaskot liekulīgas reklāmas vai izlikties par pazīstamu politiķi. Pasaules glābēji dalās pieredzē un viņu skaits strauji aug!
Filma “Diēta pret katastrofu” (Recipes for Disaster, rež. Džons Vebsters, Somija 2009, www.youtube.com/watch?v=q9ecxtr_8b4) ir pārpratumu komēdija par zaļāku dzīvesveidu. Filmas režisors pārliecina savu ģimeni – sievu un divus bērnus – iesaistīties neparastā eksperimentā: vismaz gadu ieturēt beznaftas diētu. Viņi atsakās no personiskā auto, plastmasas izstrādājumiem un polietilēna iepakojuma. Eksperimenta laikā atklājas, ka tas nav tikai mēģinājums nopirkt neiesaiņotu tualetes papīru – ir sācies gribasspēka, ērtību un vērtību pārbaudes laiks, kas spēj būt visai bīstams ģimenes mieram un laimei.
2006. gadā Eiropas Komisija uzsāka plašu kampaņu “Tu kontrolē klimata pārmaiņas”. Tās ietvaros interneta vietnē http://ec.europa.eu/environment/climat/campaign tiek sniegti praktiski padomi, kā mazināt enerģijas patēriņu. Neapstrīdams ir fakts, ka pusi visu kaitīgo izmešu veido tieši mājsaimniecības atkritumi un automobiļu radītās izplūdes gāzes.
Ar šo filmu 2. septembrī plkst. 18 atklās Baltijas Jūras Dokumentālo Filmu programma. Pēc filmas tikšanās ar režisoru Džonu Vebsteru, sarunu ar viņu vadīs Sandijs Semjonovs.
Filmas demonstrēs ar angļu subtitriem, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā. Biļetes cena Ls 2,10. Skolēni, studenti, pensionāri un kino profesionāļi filmas varēs noskatīties bez maksas, uzrādot attiecīgu dokumentu un pirms seansa izņemot brīvbiļeti kinoteātra K.Suns kasē.