Ja vēlies papildināt savas zināšanas par sociālo un solidaritātes ekonomiku vai padalīties ar pieredzi par saimniecisko darbību, kas veicina ne tikai personīgo labklājību, bet arī kopienas attīstību, vides saglabāšanu un aizsardzību, piedalies mūsu organizētajos mācību semināros.

Pirmais mācību seminārs “Kad uzņēmējdarbībā nauda nav noteicošā? Sociālās un solidaritātes ekonomikas vietējie un globālie risinājumi” notiks 13. septembrī plkst. 14.00-18.00, Kalnciema kvartālā, Kalnciema ielā 35, Rīgā.

Semināru organizējam ar mērķi veicināt izpratni par sociālo un solidaritātes ekonomiku, uzzināt kopīgās pieredzes un labos piemērus Latvijā un pasaulē. Seminārā pieredzē dalīsies Dženeta Pārkere (Jenneth Parker) no Apvienotās Karalistes, Rubija van der Vekena (Ruby van der Wekken) no Somijas un Alana K. Higinsa (Alanna K. Higgins) no ASV/Latvijas.

Seminārā būs iespēja diskutēt plašākā izpratnē par finansu sistēmu un naudu – vai nauda kā koncepts pastāvēs nākotnē? Vai nauda ir vienīgais maiņas līdzeklis? Turpināsim ar ieskatu un piemēriem par alternatīvajām valūtām un to saistību ar sociālo un solidaritātes ekonomiku vides kontekstā, kā arī iepazīsimies ar beznaudas sistēmas jeb laika bankas pieredzi, kas stiprina solidaritātes ekonomiku. Pēc pieredzes stāstiem notiks interaktīvas diskusijas ar ekspertiem un dalībniekiem, lai ikviens varētu uzdot sev interesējošus jautājumus un iegūt noderīgu informāciju. Seminārā tiks nodrošināta tulkošana latviešu valodā.

Seminārā aicinām piedalīties ikvienu interesentu, jo īpaši, privāto un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, pētniekus un augstskola docētājus no ekonomikas un uzņēmējdarbības jomas, pašvaldību pārstāvjus, kuri plāno kopienas attīstību, interesējas par sociālo uzņēmējdarbību, attīstības sadarbības jomas pārstāvjus, politikas veidotājus ekonomikas un sociālo inovāciju jomā, kā arī ikvienu citu interesentu. Aicinām arī žurnālistus, kuri darbojas ar ekonomikas un uzņēmējdarbības jautājumiem – būs par ko uzrakstīt!

Semināra programma pieejama šeit.

Pieteikšanās seminārām līdz š.g. 8. septembrim iespējama šeit: ejuz.lv/zbms

Otro mācību semināru organizēsim 26. oktobrī. Seko līdzi informācijai biedrības mājaslapā un sociālajos tīklos twitter.com/zalabriviba un facebook.com/ZalaBriviba.

Vairāk informācijas par semināru un pieteikšanos: Lauma Ziemeļniece, lauma@zalabriviba.lv, 29378912.

Mācību semināri notiek projekta Sociālā un solidaritātes ekonomika kā attīstības pieeja ilgtspējai Eiropas gadā attīstībai un turpmāk (SSEDAS: Social & Solidarity Economy as Development Approach for Sustainability in EYD 2015 and beyond, DCI-NSAED/2014/352-248) ietvaros, to finansē Eiropas Komisijas programma EuropeAid.

SUSY_Logo_TurquoiseClaim_WhiteBackgroundlogos_ssedas