Skip to content

Jaunieši no Latvijas dosies klimata aktīvistu braucienā “Biļete uz nākotni”

“Biļete uz nākotni” ir klimata taisnīguma programma vairāk nekā 100 jauniešiem no visas Eiropas, kuri 11. oktobrī ar vilcienu no Parīzes dosies uz Barselonu, lai pievienotos vadošiem klimata taisnīguma aktīvistiem no dažādām pasaules valstīm, piemēram, no Kenijas, Peru, Ugandas, Fidži un Filipīnām, kā arī no tādām organizācijām kā “Fridays for Future”, “The Pacific Islands Climate Action Network” u.c., kas strādā pie klimata jautājumiem. 

Latvijas delegāciju šajā braucienā pārstāvēs trīs jaunieši – Evelīna Bantauska, Jēkabs Vilkārsis un Ēriks Eduards Kalniņš. Kopā ar viņiem no Latvijas uz Barselonu, dosies arī pazīstama klimata aktīviste, kenijiete Anita Soina, kuru kopš 3. oktobra pazīstam arī kā dokumentālās filmas “Ūdens ir dzīvība” varoni. Neliels ieskats filmā  Latvijas sabiedrisko mediju portālā. Anita ir Kenijas vietējo iedzīvotāju, masaju, pārstāve pasaulē, viņa uzstājas starptautiskās vides aizsardzības konferencēs visā pasaulē un uzsver klimata pārmaiņu postošās sekas.

Brauciena laikā jaunieši mācīsies un padziļinās izpratni par klimata taisnīguma un dzimumu līdztiesību jautājumiem, par rīcību klimata jomā, kā arī veidos jaunas iepazīšanās, stiprinot  aktīvistu tīklu pasaulē un atbalstu klimata taisnīguma kampaņām. Barselonā jaunieši apmeklēs klimata taisnīguma festivālu “Fixing the Future”, kas sniegs iedvesmu un iespēju iepazīties ar inovatīvām pieejām, kas veicina taisnīgāku un ilgtspējīgāku pasauli. 

Tostarp “Biļete uz nākotni” ir daļa no globālas aktīvistu vadītas kampaņas, kurā tiek pieprasīts, lai valstu un starptautiskās valdības rīkotos, liekot bagātākajiem piesārņotājiem maksāt par planētai nodarīto kaitējumu, un segtu zaudējumu un postījumu izmaksas un veidotu izturīgākas kopienas. Ceļojuma laikā jaunieši arī veidos saturu sociālajiem medijiem, ko pavadīs mirkļbirka #MakeRichPollutersPay.

Braucienu “Biļete uz nākotni” organizē Eiropas mēroga partneru organizāciju konsorcijs, kas strādā pie nacionāla, Eiropas un starptautiska līmeņa klimata taisnīguma programmām. Tā mērķis ir kopīgi palielināt izpratni par klimata taisnīgumu un dzimumu līdztiesību, iedvesmojot un atbalstot jauno Eiropas pilsoņu pilsonisko un demokrātisko līdzdalību jautājumos, kas saistīti ar klimata pārmaiņām un tās ietekmi Eiropā un pasaulē.

Partneri: Oxfam Belgium, Oxfam France, Oxfam NOVIB, Oxfam Germany Oxfam Ireland, Oxfam Intermon, Oxfam Denmark, Oxfam EU, Oxfam UK, Green Liberty (Zaļā brīvība), Italian Climate Network, CAN Europe CliMates, Climate Outreach, Friends of the Earth Hungary, Ecolise, Maldita.es, ZERO, WECF, 11.11.11, Za Zemiata, CDE) 

Programmas norisi finansiāli atbalsta Eiropas Savienība projekta ClimAct ietvaros. Pasākuma laikā paustie viedokļi ir organizatoru viedokļi un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības viedokli. Eiropas Savienība nenes atbildību par paustajiem uzskatiem pasākuma laikā.

Vairāk informācijas:

Ingrīda Strazdiņa,

ingrida@zalabriviba.lv, +371 29488151

vai

Ariana Apine

ariana@zalabriviba.lv, +37126408763

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *