Skip to content

Zaļā brīvība aicina piedalīties ideju konkursā par dokumentālās filmas stāstu, filmēšanu un izstrādi

“ClimAct: klimata izglītība un taisnīgums” ir Eiropas Savienības DEAR programmas projekts, kuru īsteno biedrība “Zaļā brīvība” sadarbībā ar 20 partneru organizācijām. ClimACT projekta mērķis ir mudināt Eiropas, tai skaitā, Latvijas iedzīvotājus apzināties, kādas ir klimata pārmaiņu sekas un rīkoties, lai tās mazinātu. Klimata pārmaiņas ietekmē dažādus dzimumus dažādās pasaules valstīs atšķirīgi. Diemžēl visneaizsargātākā sabiedrības daļa, kas no klimata pārmaiņām cieš visvairāk, ir tieši sievietes un bērni attīstības valstīs. Klimata taisnīgums nepastāv, taču apzinoties un izprotot, kādēļ un kā rodas šī nevienlīdzība, ikviens var rīkoties, lai to mazinātu.

Projekta īstenošanas laikā plānots organizēt dažādus izglītojošus pasākumus, piedalīties vasaras festivālos, vadīt lekcijas skolām un radīt noderīgus materiālus par klimata nevienlīdzīgumu un cilvēku iespējošanu rīkoties. Tāpat arī projekta laikā tiek veidotas dokumentālas filmas un atvesti klimata pārmaiņu stāsti uz Latviju no citām valstīm, lai parādītu to, kā klimata pārmaiņas ietekmē cilvēkus citviet un kā cilvēkiem izdodas sadzīvot ar tām.

Līdz šim ir tapušas divas filmas Kenijā. Viena par koraļļu rifu un mangrovju atjaunošanas iniciatīvu Indijas okeāna Vasini salā un otra par sausuma skarto Kadžado apgabalu.

Dokumentālo filmu stāstu mērķis ir atspoguļot klimata pārmaiņas kā reālas, cilvēku dzīves mainošas sekas, atspoguļot mainīto dzīves ikdienu, kvalitāti, iespējams, klimata bēgļu situāciju. Taču svarīgi ir pievērst uzmanību arī spējai rast risinājumus, pielāgoties un parādīt arī iespējamu pozitīvu scenāriju. Tāpat svarīgi filmas scenārijā ir iekļaut sieviešu un meiteņu klimata pārmaiņu ietekmētās dzīves, lai tādējādi atspoguļotu to, ka klimata pārmaiņas neietekmē visus vienādi. Projekta prioritāte ir Āzija un Dienvidamerika, kā arī Āfrikas valstis.

Parametri dokumentālajai filmai un īsajiem video:

  • Nepieciešams sagatavot vienu 25 – 40 minūšu garu dokumentālo filmu un nodrošināt tās demonstrēšanu Latvijas TV, kā arī sagatavot filmas versiju angļu valodā. Organizēt filmēšanas norisi, saziņu ar vietējām organizācijām, intervijas un cita veida aktivitātes, kas nepieciešamas filmas veidošanā.
  • Izmantojot filmas materiālus sagatavot trīs video – līdz vienas minūtes garumam un vienu piecu minūšu video izmantošanai sociālajos medijos angļu un latviešu valodā.
  • Nodrošināt nepieciešamo projekta identitātes un logo izmantošanu un atspoguļošanu.
  • Filmas saturs un sižets jāatspoguļo skaidri, vizuāli pievilcīgi un interesanti, lai stāsta saturs būtu skaidrs un nepārprotams.
  • Mērķauditorija – jaunieši, vecumā no 18 līdz 35 gadiem.

Piedāvājuma iesniegšanas termiņš: 2023. gada 23.augusts plkst. 17:00. Piedāvājumus iesniegt elektroniskā formātā, sūtot pieteikumu uz e-pastu ingrida@zalabriviba.lv, ar norādi “DOKUMENTĀLĀS FILMAS IDEJU KONKURSS”.

Iepirkuma procedūras ietvaros notiek piedāvājumu konkurss, un potenciālie izpildītāji ir aicināti iesniegt satura koncepcijas un finanšu piedāvājumu. Pilnu informāciju par piedāvājuma saturu un iesniedzamiem dokumentiem meklē šeit.

Papildus informācija par projektu: https://www.zalabriviba.lv/temati/klimats-un-energija/klimats-un-cilveki/

Projekta konsorcija mājas lapa:

https://sparkachange.eu/

Dokumentālās filmas tapšanu finansiāli atbalsta Eiropas Savienība projekta ClimACT ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *