Skip to content

Vēlies uzzināt, ko vari darīt, lai padarītu lielveikalus ilgtspējīgākus un godīgākus?
Piedalies seminārā „SUPPLY CHA!NGE. Piedāvā jums: veikalos godīgums”!

Pašlaik divas lielveikalu ķēdes Latvijā kontrolē aptuveni pusi no visas pārtikas mazumtirdzniecības. Līdz ar to ir būtiski pieaugusi tirgotāju loma mūsu sabiedrībā un ekonomikā – tie lielā mērā nosaka to, ko zemniekiem audzēt, ko ražotājiem ražot un patērētājiem pirkt. Pēdējos gados aizvien populārāki ir kļuvuši lielveikalu zīmolu produkti. Tie ir stratēģiski marķēti, lielākoties ļoti konkurētspējīgi cenā, tādēļ, sevišķi pēckrīzes laikā, to īpatsvars kopējā apgrozījumā pieaug. Tomēr būtiska ēnas puse ir informācijas trūkums par lielveikalu zīmolu produktu piegādes ķēdēm un ražotājiem – šo produktu ietekmi uz vidi un ražošanas apstākļiem jaunattīstības valstīs. Padarot šo plaši patērēto veikalu produktus ilgtspējīgus, var panākt lielu pozitīvu ietekmi uz vidi, kā arī uzlabot daudzu jaunattīstības valstu iedzīvotāju darba un dzīves apstākļus.

Biedrība „Zaļā brīvība” organizē mācību semināru sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem un citiem interesentiem, kuri vēlas uzzināt vairāk par lielveikalu ietekmi sabiedrībā un ir gatavi iesaistīties plašākās aktivitātēs ilgtspējīgākas sabiedrības veidošanā.
Seminārā sāksim gatavoties 2015. gada Dienai bez iepirkšanās un apspriedīsim šādus tematus:

• „SUPPLY CHA!NGE” projekts un sabiedrisko organizāciju dalība tā aktivitātēs
• Starptautiskā tirdzniecība, patērētājsabiedrība un godīgā tirdzniecība (Fair trade)
• Ierosinājumi aktivitātēm un kampaņām, lai ieinteresētu lielveikalus, sabiedrību un valsts institūcijas preču ilgtspējas celšanā.

Laiks: ceturtdiena, 4. jūnijs, plkst. 11:00-17:00
Norises vieta: ES Māja, Aspazijas bulvāris 28 (Kamīnzāle, 2. stāvs)

Pasākuma programma pieejama šeit.

Lūdzam pieteikties, reģistrējoties http://goo.gl/forms/LaRU0tVePG  vai sūtot e-pastu uz mara@zalabriviba.lv, un padot ziņu tālāk!
Vietu skaits ir ierobežots!
Šis seminārs tiek rīkots projekta „Lielveikalu zīmolu produktu ilgtspējas celšana, kā svarīga komponente 2015. Eiropas gadā attīstībai un tālāk” ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Komisija.