Skip to content

Vides organizācija “Zaļā Brīvība” sadarbībā ar starptautisko Fairtrade organizāciju sākusi Latvijā jaunu iniciatīvu – Fairtrade jeb godīgās tirdzniecības draudzīga uzņēmuma zīmes piešķiršanu. Pirmā, kas saņem šo zīmi ir viesnīca “Bauska” Bauskā (http://www.stayatbauska.lv).
Fairtrade jeb godīgā tirdzniecība ir alternatīva tirdzniecības sistēma, kura nodrošina, ka ražotāji un audzētāji attīstības valstīs saņem godīgu atlīdzību par savu darbu, kā arī papildus prēmiju vietējās kopienas attīstībai. Visizplatītākie Fairtrade produkti ir kafija, tēja un šokolāde, un to pārdošanas apjoms pasaulē ar katru gadu palielinās.
Biedrība “Zaļā Brīvība” sadarbībā ar starptautisko Fairtrade organizāciju sāk piešķirt uzņēmumiem zīmi – Fairtrade draudzīgs. Šo zīmi var iegūt jebkura viesnīca, restorāns, kafejnīca vai veikals, kura sortimentā pastāvīgi ir vairāk kā 10 produkti ar Fairtrade marķējumu. Pirmā, kas saņem šo zīmi, ir viesnīca “Bauska”, kas atrodas Bauskā. Viesnīcā iespējams iegādāties Fairtrade tēju, vīnu, atspirdzinošos dzērienus un Fairtrade sertificētus našķus un uzkodas.
Ilgvars Putāns, viesnīcas “Hotel Bauska” vadītājs saka: “Vēlējāmies iekļaut Fairtrade produktus savā sortimentā, jo tas gan padara mūs atšķirīgus un interesantākus patērētājam, gan tāpēc, ka mūsu ārvalstu viesi Fairtrade zīmi atpazīst un augstu vērtē to, ka arī šeit var tādus dabūt.”
Latvijas vairumtirgotāju klāstā šobrīd ir gan Fairtrade kafija un tēja, šokolāde, atspirdzinošie dzērieni, dažādas uzkodas, bakalejas preces, arī Fairtrade vīni. Liela daļa no šiem produktiem ir arī bioloģiski sertificēti.

Jānis Brizga, biedrības “Zaļā Brīvība” vadītājs saka: „Faitrade zīme Latvijā kļūst arvien populārāka un arvien vairāk cilvēku, izvēlas kafiju, tēju, šokolādi un citus aizjūras produktus, kas ir ne tikai augstas kvalitātes, bet arī atbalsta vietējās kopienas un videi draudzīgu ražošanu”.

Aicinām uzņēmumus pieteikties Fairtrade draudzīgs! Zīmes iegūšanai, savukārt patērētājus rosinām savos iecienītajos veikalos, kafejnīcās, restorānos pieprasīt Fairtrade produktus.