Skip to content

Biedrība “Zaļā brīvība” sākusi Latvijā jaunu iniciatīvu – Fairtrade jeb godīgās tirdzniecības draudzīga uzņēmuma zīmes piešķiršanu.

Fairtrade jeb godīgā tirdzniecība ir alternatīva tirdzniecības sistēma, kura nodrošina, ka ražotāji un audzētāji attīstības valstīs saņem godīgu atlīdzību par savu darbu, kā arī papildus prēmiju vietējās kopienas attīstībai. Visizplatītākie Fairtrade produkti ir kafija, tēja un šokolāde, un to pārdošanas apjoms pasaulē ar katru gadu palielinās.

Biedrība “Zaļā brīvība” sadarbībā ar starptautisko Fairtrade organizāciju sāk piešķirt uzņēmumiem zīmi – Fairtrade draudzīgs. Šo zīmi var iegūt jebkura viesnīca, restorāns, kafejnīca vai veikals, kura sortimentā pastāvīgi ir vairāk kā 10 produkti ar Fairtrade marķējumu. Pirmā, kas saņem šo zīmi, ir viesnīca “Bauska”, kas atrodas Bauskā. Viesnīcā iespējams iegādāties Fairtrade tēju, vīnu, atspirdzinošos dzērienus un Fairtrade sertificētus našķus un uzkodas.

Latvijas vairumtirgotāju klāstā šobrīd ir gan Fairtrade kafija un tēja, šokolāde, atspirdzinošie dzērieni, dažādas uzkodas, bakalejas preces, arī Fairtrade vīni. Liela daļa no šiem produktiem ir arī bioloģiski sertificēti.

Aicinām uzņēmumus pieteikties Fairtrade draudzīgs! Zīmes iegūšanai, savukārt patērētājus rosinām savos iecienītajos veikalos, kafejnīcās, restorānos pieprasīt Fairtrade produktus.

Interesēties: Jānis Brizga; janis@zb-zeme.lv

Pašlaik šī zīme piešķirta sekojošiem uzņēmumiem:

Šis raksts tapis ar projekta “Godīgā tirdzniecība: apziņas celšana”, ko līdzfinansē Eiropas Savienība, atbalstu. Vairāk informācijas šeit.