Skip to content

kop_logo

24.septembrī parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Ārlietu ministrijā atklāja informatīvo akciju „Pasaules labākās ziņas”, kuras laikā tika dalītas avīzes par Latvijas un ES sasniegumiem attīstības sadarbībā. Pēc atklāšanas pasākuma tika rīkots gājiens, kurā piedalījās Eiropas gada attīstībai jauniešu vēstnieki, biedrība „LAPAS” un citi Eiropas gada attīstībai sadarbības partneri. Akcijas dalībnieki gājienā devās cauri Vecrīgai uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur tika iesniegti vairāk nekā 500 „Pasaule kļūst labāka” avīžu eksemplāru.

Akcija „Pasaule kļūst labāka” ir viens no Ārlietu ministrijas un Latvijas Platformas attīstības sadarbībai (LAPAS) organizētajiem Eiropas gada attīstībai pasākumiem, kura mērķis ir informēt sabiedrību par ES un tās dalībvalstu attīstības sadarbības politiku un tās rezultātiem, kā arī skaidrot ieguvumus visām iesaistītajām pusēm.

Pasākums Latvijā norisinājās dienu pirms ANO post-2015 samita, kurš notika no 25. līdz 27. septembrim Ņujorkā. Samita laikā tika formāli apstiprināts jaunais pasaules ilgtspējīgas attīstības ietvars nākamajiem 15 gadiem, tādējādi aizstājot pašreizējos Tūkstošgades attīstības mērķus. Latviju post-2015 samitā pārstāvēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Informatīvās akcijas laikā notika vairāk nekā 20 pasākumi visā Latvijā. Tajos piedalījās nevalstiskās organizācijas, jauniešu centri, ekoskolas, pašvaldības, augstskolas, tā parādot, ka attīstības sadarbības jautājumi ir īpaši aktuāli jauniešu vidū.

Zaļā Brīvība sadarbībā ar LAPAS un DU Karjeras un iniciatīvu atbalsta centru un HSZI Ilgtspējīgas izglītības centru šo akciju kā interaktīvu diskusiju GLOBĀLIE MĒRĶI GLOBĀLAI GAISMAI organizēja 10. Daugavpils Zinātnes festivālā 2015.gada 23.- 25. septembrī plkst.14:00-15:35, Parādes 1-P1A.

Diskusijā interaktīvā veidā skaidrojām mūsu prioritātes globālai attīstībai, darbojāmies ar jaunajiem ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un dalījām avīzi „Pasaule kļūst labāka”. Kopīgi apspriedām, vai mūsu paaudze būs:

  • pirmā, kas pasaulē ievērojami mazinājusi nabadzību,
  • vismērķtiecīgākā cilvēces vēsturē, kas izskaudusi netaisnību un nevienlīdzību,
  • pēdējā, ko apdraudēs klimata pārmaiņas?

Kā arī akcijas „Pasaule kļūst labāka” ietvaros Zaļā Brīvība sadarbībā ar LAPAS un LU Ekonomikas un vadības fakultāti Zinātnieku naktī organizēja interaktīvu diskusiju GAISMA TUNEĻA GALĀ – SADARBĪBAS EKONOMIKA, kas notika 2015.gada 25. septembrī  LU EVF telpās Aspazijas bulvārī 5 Sporta zālē.

Diskusijā par sadarbības ekonomiku interaktīvā veidā skaidrojām globālo ilgtspējīgas attīstības mērķu būtību, diskutējām, kā kafija nonāk pie mums, kādi ir globālā kafijas stāsta ētiskie jautājumi saistībā ar netaisnību, nevienlīdzību, vides un sociālo resursu izmantošanu, kas ir godīgā tirdzniecība un kā tā attiecas uz kafijas stāstu.

Vairāk informācijas:

Par globālajiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem: http://www.globalgoals.org/ 

Par Eiropas gadu attīstībai: https://europa.eu/eyd2015/lv.

Avīze „Pasaule kļūst labāka”: http://worldsbestnews.dk/europe-map/ 

Foto no pasākumiem:

Licensed for non-commercial, educational purposes only.

Licensed for non-commercial, educational purposes only.