Skip to content

Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024

Eiropas parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks 8. jūnijā. Tā ir diena, kad mūsu pilsoņiem būs iespēja ietekmēt ES nākamo piecu gadu politisko ciklu un noteikt Eiropas un Latvijas ilgtermiņa nākotni.

Vai zināji? Eiropas Parlaments pieņem tiesību aktus, kas ietekmē ikviena Latvijas iedzīvotāja dzīvi – par mājokļiem, enerģiju, siltumu pārtiku, mobilitāti, preču ražošanu, vidi, dabu, klimatu un daudzām citām mūsu dzīves sastāvdaļām. Tieši tāpēc ir tik būtiski 8. jūnijā balsot par kandidātiem, kuri rīkosies tā, lai ES lēmumi tiktu pieņemti un nodokļu maksātāju nauda tiktu tērēta ilgtspējīgai nākotnei un mūsu vajadzībām.

Tuvojoties vēlēšanām sācies Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu “Zaļais barometrs”, kura mērķis ir analizēt un novērtēt Latvijas kandidātu pozīcijas vides jomā. Uzzini, ko mēs – lielākās Latvijas vides un dabas aizsardzības organizācijas – sagaidām no topošajiem Eiropas Parlamenta politiķiem.

Latvijas nevalstisko organizāciju iniciatīvu “Zaļais Barometrs” veido Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Pasaules dabas fonds, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija un un mēs, biedrība “Zaļā brīvība”. Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā izvērtēsim politiķu paveikto šajā Eiropas Parlamenta pilnvaru termiņā (2019-2024), kā arī organizēsim “Zaļā grila” diskusiju ar partiju kandidātiem par to nākotnes redzējumu vides politikā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *