Skip to content

    American Journal of Epidemiology 13. maijā publicēts ASV Nacionālo veselības institūtu pētījums, kas liecina – hlororganiskie pesticīdi var palielināt risku saslimt ar otrā tipa diabētu. Biežāk saslima tie novērotie laukstrādnieki, kas cieta no aptaukošanās. Šīs ķīmiskās vielas uzkrājas taukvielās.

Savukārt žurnāla Current Opinion in Obstetrics and Gynecology jūnija numurā apskatīti kopš 2000. gada pulicētie pētījumi un secināts, ka spermas kvalitātes krišanās un samazināta vīriešu auglība vairākās attīstītajās valstīs var būt radusies pesticīdu ietekmes dēļ.

Deli 10. jūnija pēcpusdienā deviņi cilvēki sāka bada streiku, cenšoties panākt, lai premjerministrs beidzot izsaka konkrētus plānus, kā uzlabot situāciju Bopalā. Atbalsta bada streiki uzsākti arī ASV, Francijā, Lielbritānijā un citur pasaulē. Pēc 1984. gada 3. decembrī notikušās avārijas Union Carbide pesticīdu rūpnīcā, kad bojā gāja 3500 cilvēki, Bopālā vēl joprojām nav atrisināts tīra ūdens un vides sanācijas jautājums, cietušie nav saņēmuši atbilstošas kompensācijas. 9. jūnijā 36 cilvēkus arestēja par protesta akcijas sarīkošanu pie premjerministra kabineta ēkas. Vairāk informācijas šeit.