Skip to content

Katru dienu mēs patērējam desmitiem dažādu kosmētikas līdzekļu, izvēloties no ārkārtīgi plašā piedāvājuma klāsta, viena iemesla dēļ – alkstot būt skaisti. Anna Leonarda (Annie Leonard) ir atgriezusies, lai turpinātu iesākto stāstu sēriju, šoreiz pievērsdamās kosmētikas nozarei.

Pirms dažiem gadiem mediji vētraini reaģēja, kad atklāja parabēnu kaitīgo ietekmi uz veselību. Šo ķīmisko vielu sintezē no naftas produktiem un izmanto tūkstošos dažādu kosmētikas līdzekļos, lai pasargātu tos no bojāšanās un pagarinātu uzglabāšanas ilgumu. Dažas kompānijas uzskata, ka parabēni ir dabiskas izcelsmes vielas un tie ir ne mazākā daudzumā sastopami tādos pārtikas produktos kā mellenes. Bet pētījumi parāda, ka parabēni izraisa dažādas alerģiskas reakcijas, izraisa hormonālās izmaiņas, kā arī ir kancerogēni.

Kamēr šodien daudzi patērētāji izvairās no parabēniem, kosmētikā tiek plaši izmantotas arī daudzas citas cilvēkam un videi potenciāli bīstamas vielas. Vidusmēra patērētājam ir jāzina, kādas ķīmiskās vielas viņš patērē ikdienā izmantojot kosmētikas līdzekļus, pūšot laku matos vai krāsojot lūpas, tāpēc ir ieteicams noskatīties Annas Leonardas jaunāko filmu un iespējams, ka nākamo reizi, kad vēlēsieties pirkt kādas notiktas firmas produktu, padomāsiet par tā ietekmi uz jūsu veselību un izvēlēsieties dabīgas izcelsmes kosmētikas līdzekļus, kuri nesastāv toksiskām, kancerogēnām un alerģijas izraisošām vielām.

Vairāk informācijas par kosmētikas ietekmi un cilvēku un vidi atradīsiet mūsu mājaslapas ķīmijas sadaļā un Zaļajā ceļvedī.