Skip to content

Jaunas mašīnas smarža nav nekas cits kā dažādu ķīmisko vielu izgarojumi no mašīnas salona detaļām. Ekoloģiskais centrs (ASV) regulāri veic jauno automašīnu testus, lai noskaidrotu bīstamo ķīmisko vielu izgarojums. Pēdējā testā tika pārbaudīti 204 automašīnu modeļi, lai noskaidrotu brominētu, hlorinētu, svinu un citus smagos metālus saturošu vielu izgarojumus no automašīnas salona detaļām. Visas meklētās vielas ir saistītas ar kādiem veselības traucējumiem, piemēram, alerģijām, endokrīnās un nervu sistēmas traucējumiem un vēzi.

Vislabākos rezultātus uzrādīja Honda Civic, kur netika atklāti broma savienojumi un PVC un bija zems smago metālu fons. Tāpat lielisks sniegums bija Toyota Prius un Honda CR-Z. Taču Mitsubishi Outlander Sport, Chrysler 200 SC un Kia Soul uzrādīja vissliktākos rezultātus. Šajās mašīnās tika atklāti dažādu bīstamo ķīmisko vielu izgarojumi.  Šie izgarojumi ir īpaši bīstami tiem, kas ilgu laiku pavada savās automašīnās, tādejādi uzņemot šīs bīstamās ķīmiskās vielas. Tāpat paaugstināta gaisa temperatūra var veicināt gaistošo organisko savienojumu izdalīšanos un atsevišķu vielu sadalīšanos bīstamākos, toksiskākos elementos.

Testi rāda ka situācija uzlabojas, jo ražotāji atsakās no PVC un bromēto liesmu novērsēju izmantošanas salona apdarē.

http://www.healthystuff.org/departments/cars/ sniegta plaša informācija par bīstamajām ķīmiskajām vielām automašīnās un ne tikai.