Skip to content

SPK_LOGO

Desmit ietekmīgas Latvijas vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas apvienojās „Sabiedrībā pret kažokādām” (SPK) – sabiedriskā kustībā, kura informēs un izglītos sabiedrību par “dzīvi bez kažokādām” un virzīs izskatīšanai Saeimā vairāk nekā 10 000 Latvijas iedzīvotāju parakstīto iniciatīvu pret kažokzvēru audzēšanu ar mērķi panākt šīs nozares slēgšanu Latvijā.

„Sabiedrības pret kažokādām” dibinātāji ir biedrība „Dzīvnieku Brīvība”, nodibinājums „Dzīvnieku Drauga fonds”, Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa, Pasaules Dabas fonds, Vides aizsardzības klubs un biedrības „DzīvniekuSOS”, „Homo Ecos”, „Zemes draugi”, „Zaļā brīvība” un “Vides Vārds”. Kustība ir atvērta ikvienai organizācijai un interesentam, kas vēlas dot savu ieguldījumu, lai Latvija kļūtu par zemi bez kažokādām. Kustībai var pievienoties, sūtot ziņu “Sabiedrības pret kažokādām” sociālajos tīklos “Facebook” un “Twitter”, rakstot e-pastu uz pretkazokadam@gmail.com vai sūtot vēstuli uz adresi Fr. Candera iela 4, Rīga, LV-1046.

Jau ziņots, ka sabiedrības iniciatīvā “Par kažokzvēru aizsardzību”, ko pavasarī ierosināja organizācija “Dzīvnieku brīvība”, savākti nepieciešamie 10 000 paraksti, lai Saeimā iesniegtu likumprojektu par kažokzvēru nozares pakāpenisku slēgšanu Latvijā. Iniciatīva skaidri parāda, ka dzīvnieku aizsardzības jautājums Latvijas sabiedrībai ir svarīgs.

Kažokzvēru audzēšanas pilnīgs aizliegums ētisku vai labturības apsvērumu dēļ šobrīd pieņemts Austrijā, Lielbritānijā, Horvātijā, Bosnijā un Hercegovinā, Bulgārijā, Slovēnijā un Nīderlandē. Tādās valstīs kā Šveice, Vācija un Itālija pieņemti stingri labturības noteikumi, kas padara šo nodarbi uzņēmējiem ekonomiski neizdevīgu. Daudzās citās valstīs, kurās atļauta kažokzvēru audzēšana, šobrīd norisinās aktīvas sabiedrības diskusijas un protesti pret šo dzīvnieku izmantošanas veidu.