Skip to content

Sākot no šodienas līdz 11. maijam Rīgā notiks “EkoFilmu nedēļa”. Nedēļas ietvaros tiks demonstrētas filmas, kas paver plašāku skatījumu uz ekoloģijas, “zaļā” dzīvesveida un ilgtspējīgas ekonomikas izpratni, kā arī notiks diskusijas ar vides un ekonomikas ekspertiem un alternatīvās ekonomikas praktiķiem. “EkoFilmu nedēļu” atklās Marka de la Manardjēra un Natanēla Kostes dokumentālā filma “Jēgas meklējumi” 19.00 kinoteātrī “K. Suns”. Lai sasniegtu pēc iespējas plašāku auditoriju, filmas tiks demonstrētas dažādos kinoteātros.

“EkoFilmu nedēļa” ir daļa no plašāka biedrības “Zaļās brīvība” starptautiska projekta, kas veicina izpratni par sociālo un solidaritātes ekonomiku kā ceļu uz ilgtspējīgu attīstību. Ilgtspējīga attīstība ir svarīga ikvienā pasaules malā, gan ekonomiskajās lielvarās, gan nabadzīgajās attīstības valstīs, gan pie mums Latvijā. “Zaļā brīvība” ar kino palīdzību vēlas iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus ar iedvesmojošiem risinājumiem vides un sociālajām problēmām. Visu aprīlī “Zaļā brīvība” pavadīja reģionālajā “EkoFilmu dienu” tūrē, kuras ietvaros tika demonstrētas filmas un notika diskusijas trīs dažādās pilsētās –  Rēzeknē, Jelgavā un Liepājā.

“Par to, kas mūsdienu globālajā sistēmā ir nepareizi, runā daudzi. Mēs gribam rādīt un runāt par to, kas jau ir lieliski, kādi ir jau radītie risinājumi, kas aug kā sēnes pēc lietus dažādās pasaules malās, arī pie mums pašiem,” stāsta biedrības “Zaļā brīvība” pārstāve Zanda Skuja.

“EkoFilmu nedēļas” atklāšana notiks 8. maijā 19.00 kinoteātrī “K. Suns” ar filmu “Jēgas meklējumi”. Filma stāsta par diviem vīriešiem – Natanielu un Marku, kas, pārdzīvojuši eksistenciālu krīzi, ceļo pa pasauli, savu ceļojumu dokumentējot. Viņu interešu lokā ir saikne ar dabu, laime un dzīves jēga.

Plašāks apraksts par filmu

Nākamais pasākums notiks 9. maijā 19.00 “Kino Bize” sadarbībā ar festivālu “Give & Get”, demonstrējot filmu “Pārmaiņas 2.0”. Šī filma stāsta par it kā ikdienišķiem cilvēkiem, kas dara neticamas lietas. Piemēram, ir kopienas, kas pašas drukā savu naudu un veido savas elektrostacijas. Filma aizved mūs ceļojumā uz dažādām pasaules vietām un like aizdomāties par to, ko mēs paši varam darīt savas kopienas labā.

Plašāks apraksts par filmu

Trešais “EkoFilmu nedēļas” pasākums notiks 10. maijā 19.00 Kaņepes Kultūras centrā, tajā tiks demonstrēta filma “Igauņu ciemats Ganā”.

Filma stāsta par to, kā mūsu kaimiņi, Igaunijas aktīvisti, izlēma palīdzēt ciematam Ganas ziemeļos, apvienojot vietējo rokdarbu prasmes, igauņu uzņēmējdarbības zināšanas un Rietumu tirgu. Izrādījās, ka Ganas ciemata sieviešu austie grozi ir populāri Igaunijā. Pateicoties “Zaļās brīvības” iniciatīvai, šie grozi ir pieejami arī Latvijā. Pēc filmas noskatīšanās būs iespēja iegādāties Ganas sieviešu izgatavotos grozus, kā arī diskutēt ar Diānu Tammu, filmas veidotāju un vienu no filmas galvenajiem tēliem.

Plašāks apraksts par filmu

“EkoFilmu nedēļu” noslēgsies 11. maijā kinoteātrī “K.Suns” – 19.00 tajā varēs noskatīties filmu “Atkritumkulinārija”.

Saskaņā ar ANO Pārtikas un Lauksaimniecības Organizācijas datiem trešā daļa pasaulē saražotā ēdiena nonāk atkritumos. Filmas varonis Dāvids Gross meklē vietas, kur pārtika tiek mesta ārā un jautā: kā mēs varam izmantot pārtiku, kas citkārt tiktu izmesta, un pārveidot to par garšīgu ēdienu? Savā ceļojumā pa Austriju, Vāciju, Nīderlandi, Beļģiju un Franciju viņš glābj ēdienu no nokļūšanas atkritumos. Ceļojuma laikā viņš veido inovatīvu kulinārijas ceļošanas rokasgrāmatu par ēdieniem, kas ir pagatavoti no izglābtā ēdiena.

Plašāks apraksts par filmu

 

Plašāka informācija par “EkoFilmu nedēļu”

Zanda Skuja, 29120621
Lauma Ziemeļniece, 29378912

Komunikācija ar medijiem

Sanita Rībena<29107362