Skip to content

SC_Poster_querPiektdien, 30. oktobrī, plkst. 13:00 Kaņepes Kultūras centrā notiks seminārs ar mērķi sagatavoties Dienai bez iepirkšanās. Pasākumā tiks runāts par to, kā ar interesantu pasākumu palīdzību iespējams pievērst sabiedrības uzmanību ikdienas pirkumu sociālajai, ētiskajai un ekoloģiskajai ietekmei.  

Semināra mērķis ir aicināt Latvijas aktīvistus, sabiedriskās organizācijas un ikvienu interesentu iesaistīties Dienas bez iepirkšanās (Buy Nothing Day – angļu val.), kas šogad būs 27. vai 28. novembris, akciju plānošanā un rīkošanās. Seminārā paredzēts darbs grupās un aktīva ideju ģenerēšana.

Tas notiks no 13:00 līdz 18:00 Kaņepes Kultūras centra (Skolas iela 15) 1. stāva Zilajā zālē. Dalībniekiem tiks piedāvātas uzkodas un kafija. Dalībai seminārā lūdzam iepriekš pieteikties, aizpildot anketu  vai sūtot e-pastu uz mara@zalabriviba.lv. Pieteikties var līdz pat semināra dienas rītam!

Šogad diena bez iepirkšanās būs 27. vai 28. novembris. Tā ir iespēja sevi izaicināt un atrast laika pavadīšanas veidus, kas nav saistīti ar patēriņu, piemēram, pārgājienu dabā vai dienu ģimenes lokā.

Dienas bez iepirkšanās datums izvēlēts ar nolūku, jo tas sakrīt ar tā saukto Melno piektdienu, kas Ziemeļamerikā tradicionāli ir izpārdošanu sākums, vai dienu pēc tās. Kustība aizsākās 1992. gadā Kanādā un šobrīd Dienu bez iepirkšanās notiek vairāk nekā 65 valstīs visā pasaulē.


Pasākums tiek rīkots projekta “Lielveikalu zīmolu produktu ilgtspējas celšana, kā svarīga komponente 2015. Eiropas gadā attīstībai un tālāk”, kas tiek īstenots ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu. Par materiāla saturu atbild Zaļā Brīvība, un tas nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības oficiālo viedokli.

European_Union SC_Logo eyd-logo-3lines-02_lv