Skip to content

Dokumentālās filmas par klimatu tagad var skatīties tiešsaistē

Zaļās brīvības Youtube kanālā šobrīd iespējams noskatīties vairākas dokumentālās filmas, kas vēsta par cilvēku dzīvi Āfrikā klimata pārmaiņu apstākļos.

Jaunākā filma ir “Viedā saimniekošana – Zimbabves stāsts”. Filmas galvenā varone ir Linda, kura izvēlējusies veidot savu saimniecību Zimbabvē, balstoties permakultūras principos. Tas nav viegli arī tāpēc, ka Zimbabve ir viena no valstīm, kas visvairāk cieš no klimata pārmaiņām. Filmas režisors Kārlis Lesiņš, operators Mārtiņš Jurevics, producente Ingrīda Strazdiņa.

Turpat noskatāma skatītājiem nu jau zināmā filma “Ūdens ir dzīvība”, kurā atklājas klimata pārmaiņu radītās sekas Kenijā, no kurām ūdens trūkums ir viens no satraucošākajiem. Filma ir divās daļās.

Pirmā ar nosaukumu “Masaju stāsts jeb lietu gaidot” ir par Kenijas masaju tautu un viņu mainītajiem dzīves apstākļiem klimata pārmaiņu ietekmē. Daudzviet Kenijā lietus nav lijis jau vairākus gadus un tā sekas ir ļoti skarbas. Mainās vide, un cilvēku dzīvesveids vairs nespēj nodrošināt viņu ikdienai un izdzīvošanai nepieciešamo. Izžūst upes un ganības, mirst lopi. Masaju izdzīvošana ir atkarīga no viņu ganāmpulka. Klimata pārmaiņu sekas nes līdzi ļoti spēcīgu un negatīvu sociālo ietekmi.

Otrā filma “Koraļļus glābjot” ir koraļļu rifu atjaunošanas stāsts. Vasini ir ļoti skaista, bet nabadzīga sala Indijas okeānā, uz kuras nekad nav bijusi elektrība, bet uz tās dzīvo 3000 cilvēki. Šīs salas aktīvie iedzīvotāji jau vairāk kā piecus gadus veic unikālu koraļļu rifu atjaunošanas darbu. Viņi audzē koraļļu stādus, kurus paši, nirstot dziļumā, iestāda okeānā. Jau 2 hektāri koraļļu rifu ir atjaunoti, tie ir ieauguši un zivis ir atgriezušās. Zivis ir Vasini salas izdzīvošanas pamats. Filmas režisors ir Jēkabs Vilkārsis, scenārija autore Ingrīda Strazdiņa un Nora Semjonova, skaņu režisors Artūrs Sedriks Sinkēvičs, fotogrāfs Ģirts Strazdiņš, producents Sandijs Semjonovs. Filma tapusi studijā ”SKUBA films” sadarbībā ar organizāciju “Zaļā brīvība”.

Dokumentālo filmu izveidi finansiāli atbalsta Eiropas Savienība projekta ClimAct ietvaros. Filmu laikā paustie viedokļi ir filmu autoru, dalībnieku un organizatoru viedokļi un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības viedokli. Eiropas Savienība nenes atbildību par filmā paustajiem uzskatiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *