Trešdien, 17.februārī plkst. 18:00 uz vakara tēju biedrības Zaļā brīvība birojā viesojās Woodpecker Pictures pārstāvji Kārlis Lesiņš un Lelde Prūse un stāstīja par braucienu uz Ruandu un Kongo Demokrātisko Republiku, kur viņi uzņēma dokumentālo filmu par apdraudēto austrumu kalnu gorillu (Gorilla beringei beringei un Gorilla beringei graueri) aprūpi.
Vakara tēja bija neformāls pasākums, kura dalībnieki uzzināja Kārļa un Leldes stāstus par divām atšķirīgām valstīm – Ruandu un Kongo Demokrātisko Republiku un par to, cik lielā mērā Vulkānu nacionālais parks un, konkrētāk, tajā dzīvojošās gorillas nodrošina šīs valstis ar izdzīvošanas un attīstības resursiem. Klausoties stāstījumā, sekojām līdzi filmas uzņemšanas gaitām Ruandā – Kigali, Musanze, Gisenyi, un KDR – Gomā un Masisi reģionā, Vulkānu nacionālā parka teritorijā, un organizācijas Gorilla Doctors reģiona bāzē, negaidītiem ceļojuma pavērsieniem, komandas pārstāvju savstarpējo mijiedarbību, un noskaidrojām, kas būtu jāņem vērā žurnālistam, dodoties uz Globālo dienvidu valstīm Āfrikas kontinentā. Bija intriģējoši dzirdēt, ka žurnālisti bija filmēšanas laikā mainījuši priekšstatus par filmas saturu: „..cerēju, ka filma būs par patīkamām un mierīgām lietām – dzīvnieki, daba, un, līdz ar to, varēšu atkāpties no esošās pieredzes uz visu skatīties caur konfliktiem, bet izrādījās, ka sastrēgumi starp cilvēkiem un dzīvniekiem, starp dumpiniekiem, valdību un sabiedrību, starp dzīvnieku ārstiem un tūristiem veido filmas pamatsižetu.” (Kārlis) Un bija motivējoši dzirdēt jēgpilnu atziņu, ka „visa pasaule ir apaļa, kas nozīmē, ka mēs – visu sugu pārstāvji – esam viens ar otru saistīti.” (Lelde)
Bija patīkami pasākumā sajust saikni starp žurnālistiem, mecenātiem, vides organizācijas pārstāvjiem un interesentiem. Ceram, ka Vakara tējas pasākums palīdzēja mums katram pilnveidot sapratni par to, kāpēc stāsti par Globālo dienvidu valstīm ir nozīmīgi mums Latvijā.
Woodpecker Pictures ir jauna filmu studija, kuru veido neliela režisoru, žurnālistu, videospeciālistu un producentu grupa, kuru vieno kopīgs profesionālais redzējums un intereses. Projekta Mediji Attīstībai ietvaros šī filmu studija veido dokumentālo filmu par gorillām. Filma ir tapšanas stadijā, un tajā tiks stāstīts stāsts par to, ka apdraudēto dzīvnieku aizsardzības centieni ir ne tikai par šo dzīvnieku veselības un dzīvības saglabāšanu. Tie vienmēr ir cieši saistīti ar sabiedrību tiem apkārt – tiem, kuri dzīvo tajos pašos reģionus, kur apdraudētie dzīvnieki, un tiem, kas ir izvēlējušies veltīt sevi šo dzīvnieku un dabas aizsardzībai. Topošā dokumentālā filma būs stāsts par personīgo motivāciju un attieksmi pret apdraudētajām austrumu kalnu gorillām) Ruandā un Kongo DR – sākot no organizācijas Gorilla Doctors ārstiem, beidzot ar dumpiniekiem kara plosītajā Kongo.
Braucienu un dokumentālās filmas veidošanu atbalsta arī Borisa un Ināras Teterevu fonds
Vairāk informācijas par projektu: http://www.zalabriviba.lv/par-zalo-brivibu/zb-projekti/mediji-attistibai/
Projekta aktivitātēm seko arī tīmekļa vietnē: http://media4development.blogspot.com/
Projekta tēmturis: #M4Dproject
Jautā, ierosini un piedalies: inga@zalabriviba.lv, lauma@zalabriviba.lv