Skip to content
Godīgās tirdzniecības banānu pakošana Ganā

Mēs vēlamies vairāk godīgās tirdzniecības produktu Latvijas veikalos! Aizpildot zemāk esošo petīciju, Maxima vai Rimi tiks nosūtīta elektroniskā vēstule par to, lai mazumtirgotājs palielinātu veikalos pieejamo godīgās tirdzniecības preču klāstu. 

Zaļā brīvība jau vairākus gadus strādā pie tā, lai palielinātu patērētāju informētību un pieprasījumu pēc ilgtspējīgām un ētiskām precēm. Mūsuprāt, ir pienācis laiks būtiski attīstīt godīgās tirdzniecības produktu tirgu Latvijā. Lai to panāktu, nozīmīga loma ir gan patērētājiem, gan tādiem Latvijas lielākajiem mazumtirgotājiem kā Maxima un Rimi.

Zaļā brīvība 2017. gadā ir uzsākusi kampaņu ar augstāk minētajiem mērķiem, un mēs esam atvērti sadarbībai ar mazumtirgotājiem, kuri vēlas rast inovatīvu pieeju, lai informētu patērētājus par godīgās tirdzniecības jautājumiem.

Par godīgo tirdzniecību

Godīgās tirdzniecības sertifikācijas kritērij garantē, ka ražošanā ir ievēroti noteikti darba tiesību un cilvēktiesību standarti, kā arī tiek saudzēta vide, piemēram, aizliedzot pašus kaitīgākos pesticīdus un atbalstot videi draudzīgas lauksaimniecības inovācijas. Godīgajā tirdzniecībā sertificēti ražotāji saņem iepriekš noteiktu minimālo cenu, kas sedz ilgtspējīgas ražošanas izmaksas, un papildu samaksu, ko sauc par sociālo prēmiju, kas tiek ieguldīta vietējo kopienu attīstībā. Standartu ievērošanu uzrauga neatkarīgas sertifikācijas institūcijas. Eksistē dažādi godīgās tirdzniecības sertifikācijas veidi, bet pati populārākā ar vieniem no pilnīgākajiem kritērijiem ir Fairtrade International koordinētā sistēma.

Vairāk par godīgo tirdzniecību vari lasīt šeit un šeit.

Akcija norit sadarbībā ar Zaļās brīvības partneriem Lietuvā, Ungārijā, Polijā, Slovākijā un Čehijā, kur arī arvien pieaug patērētāju interese iegādāties ētiski ražotus un tirgotus produktus.

Aktivitāte notiek projekta „Par godīgu augļu tirdzniecību! Atbalsts godīgai tropisko augļu tirdzniecībai 2015. Eiropas gadā attīstībai un turpmāk”, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu, ietvaros. Par materiāla saturu atbild Zaļā brīvība, un tas nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības oficiālo viedokli.

European_Union      logo-bananas_LV_yellow1