Skip to content

MCF_bilde2

Ir pagājuši trīs gadi, kopš Eiropā sākās akcija “Par godīgu šokolādi!”. Akcijas mērķis bija skaidrs – darīt pasaulei zināmu lielo sociālo nevienlīdzību un cilvēktiesību neievērošanu kakao ražošanā, kā arī izdarīt spiedienu uz šokolādes ražotāju kompānijām mainīt savas tirdzniecības prakses – nodrošināt godīgu atalgojumu kakao audzētājiem un audzētavu strādniekiem, ievērot darba tiesības visos kakao piegādes ķēdes posmos un neatbalstīt bērnu darba izmantošanu, kā arī veicināt ilgtspējīgas un daudzveidības lauksaimniecības attīstību pašreizējo vienveidīgo kultūru vietā. Akcija tūlīt noslēgsies ar oficiālu petīciju nodošanu Briselē, šokolādes ražotāju asamblejā 2. decembrī, kuras laikā savāktie paraksti tiks iesniegti 6 lielākajiem šokolādes uzņēmumiem.

Tomēr līdz tam mēs gribētu dot vēl pēdējo impulsu  – parakstu vākšanas akciju Vērmanes dārzā 28. novembrī no 10:00-14:00 “Dienas bez iepirkšanās” ietvaros.. Ar dārza apmeklētājiem spēlēsim spēli “Atrodi godīgo kakao pāksti!” (ar iespēju laimēt garšīgas godīgās tirdzniecības balvas – uzminiet, kādas), informēsim par problēmām kakao audzēšanā un akcijas centieniem, kā arī aicināsim parakstīt petīciju.

Ja arī Tu vēlies piedalīties petīcijas parakstu vākšanā vēl pēdējo reizi šajā piegājienā, raksti uz valters@zalabriviba.lv (norādot savu vārdu, e-pastu un telefonu), un tiekamies Vērmanes dārzā!

 

Ieskaties akcijas mājaslapā lv.makechocolatefair.org ! (Petīcijas nodošana pārcelta uz decembri!)