Skip to content

No 5. līdz 7. augustam Līgatnes pagasta “Ratniekos” notiks starptautiskais mūzikas festivāls LABA DABA. Jau par tradīciju kļuvis, ka Zaļā brīvība aicina festivāla apmeklētājus iesaistīties aizraujošās aktivitātēs, vienlaikus domājot par atbildīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu.

Dinamiskā kulinārija LABA DABA
Pagājušogad gatavojām godīgās tirdzniecības banānus šokolādē.

Vai zini, kādos apstākļos strādā banānu novācēji Ekvadorā vai cik izplatīts ir bērnu darbs Ziloņkaula Krasta kakao fermās? Kas ir godīgā tirdzniecība? Kā mūsu izvēles veikalā ietekmē cilvēkus citur pasaulē, dabu un klimatu? Uzzini to Zaļās brīvības teltī festivāla LABA DABA radošajā pļavā! Mūsu teltī gan lieli, gan mazi varēs uzspēlēt spēles un pārbaudīt, cik daudz zina par produktiem, ko mēs ikdienā pērkam veikalos.

Sestdien no 11:00 līdz 15:00 varēs iemēģināt roku godīgās tirdzniecības gardumu meistardarbnīcā – iepazīsti sevī meistaru un darbošanās prieku. Kulinārijas meistars Reinis Grants palīdzēs radīt dažādus gardumus no tikai trim pamatsastāvdaļām!

Grozi no Gannas
Grozu tirdzniecība palīdz vietējās kopienas attīstībā. Foto: Mondo

Šī gada lielais jaunums – mēs piedāvāsim iegādāties grozus, kas gatavoti sieviešu kooperatīvā Kongo kopienā, Ganā. Tas ir ciemats ar aptuveni 8000 iedzīvotāju un atrodas Ganas ziemeļos, kas ir viens no nabadzīgākajiem valsts reģioniem, kur lielākā daļa ģimeņu iztiku nopelna, apstrādājot zemi.

Ienākumi no grozu tirdzniecības tiešā veidā palīdz uzlabot sieviešu un viņu ģimeņu dzīvi, dodot kooperatīva dalībniecēm iespēju bez starpniekiem nopelnīt papildu līdzekļus un iegūt lielāku neatkarību. Grozi ir dabīga materiāla un gatavoti ar rokām. Sadarbība ar Ganas kooperatīvu ir Zaļās brīvības Igaunijas  partneru “Mondo” pirms diviem gadiem uzsākta tiešās tirdzniecības iniciatīva, kas balstīta uz Godīgās tirdzniecības principiem. Grozu pinējas saņem samaksu, ko aprēķina pēc nostrādātā laika un godīgās tirdzniecības algu apmēra Ganā. Peļņa no grozu tirdzniecības tiek ieguldīta atpakaļ ciematā, lai izvērstu esošos un finansētu jaunus projektus.

Festivāla laikā arī turpināsim vākt parakstus petīcijai par godīgu šokolādi. Ja nesanāk doties uz LABU DABU, paraksties te: http://www.zalabriviba.lv/jaunumi/pieprasam-lielveikaliem-godigu-sokoladi/ 

Uz tikšanos LABA DABA!

Foto – grozi no pinēju kooperatīva Ganā un to darinātājas

This slideshow requires JavaScript.

Aktivitātes notiek projekta „Par godīgu augļu tirdzniecību! Atbalsts godīgai tropisko augļu tirdzniecībai 2015. Eiropas gadā attīstībai un turpmāk”, kas tiek īstenots ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu, ietvaros. Par materiāla saturu atbild Zaļā brīvība, un tas nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības oficiālo viedokli.

European_Union      logo-bananas_LV_yellow1