Skip to content

Feodālisms. Tev ir divas govis. Kungs paņem daļu piena.
Sociālisms. Ja tev ir divas govis, tu vienu atdod kaimiņam.
Tīrs sociālisms. Tev ir divas govis. Valdība viņas paņem un novieto vienā kūtī ar pārējo cilvēku govīm. Tev ir jārūpējas par visām govīm. Valdība piešķir tik daudz piena, cik tev vajag.
Birokrātiskais sociālisms. Tev ir divas govis. Valdība viņas paņem un novieto vienā kūtī ar citām govīm. Par viņām rūpējas bijušie putnkopji. Tev ir jākopj vistas, ko valdība paņēma no putnkopjiem. Valdība tev piešķir tik daudz piena un olu, cik tev ir vajadzīgs saskaņā ar noteikumiem.

Fašisms. Tev ir divas govis. Valdība abas paņem, pieņem tevi darbā par lopkopi un pārdod tev pienu.
Tīrs komunisms. Tev ar kaimiņiem ir divas kopīgas govis. Jūs ķildojaties, kuram ir visvairāk spēju un kuram – vajadzību. Tikmēr neviens nestrādā, neviens nedabū pienu un govis aiz bada nobeidzas. (Variants: tev ir divas govis. Tavi kaimiņi palīdz tev tās apkopt, un jūs visi dalāties pienā.)
Krievijas komunisms. Tev ir divas govis. Tev par tām ir jārūpējas, bet valdība paņem visu pienu. Tu nozodz atpakaļ tik daudz piena, cik spēj, un pārdod to melnajā tirgū.
Pārkārtošanās. Tev ir divas govis. Tev par tām ir jārūpējas, bet mafija paņem visu pienu. Tu nozodz atpakaļ tik daudz piena, cik spēj, un pārdod to “brīvajā” tirgū.
Tiešā demokrātija. Tev ir divas govis. Kaimiņi izlemj, kurš dabūs pienu.
Pārstāvju demokrātija. Tev ir divas govis. Kaimiņi ievēl cilvēku, kas tev pateiks, kurš dabūs pienu.
Britu demokrātija. Tev ir divas govis. Tu tās baro ar aitu smadzenēm, un govis kļūst trakas. Valdība neko nedara.
Singapūras demokrātija. Tev ir divas govis. Valdība tev uzliek sodu par neatļautu lauksaimniecības dzīvnieku turēšanu dzīvoklī.
Birokrātija. Tev ir divas govis. Vispirms valdība nosaka, ar ko tu tās drīksti barot un kad drīksti slaukt. Tā maksā, lai tu neslauktu pienu. Tad tā paņem abas govis, vienu nošauj, otru izslauc un pienu izlej kanalizācijā. Beigās valdība pieprasa aizpildīt veidlapas, atskaitoties par trūkstošajām govīm.
Kapitālisms. Tev nav nevienas govs. Banka neaizdod naudu govju pirkšanai, jo tev nav nevienas govs.
Anarhisms. Tev ir divas govis. Vai nu tu pārdod pienu par godīgu cenu, vai arī kaimiņi mēģina paņemt govis un tevi nogalināt.
Anarhokapitālisms. Tev ir divas govis. Vienu tu pārdod un nopērc bulli.
Totalitārisms. Tev ir divas govis. Valdība viņas paņem un noliedz, ka tās jelkad būtu eksistējušas. Piens ir aizliegts.
Militārā diktatūra. Tev ir divas govis. Valdība abas paņem un tevi nošauj (variants: iesauc armijā).
Politkorektums. Tu esi saistīts (“piederības” jēdziens ir fallocentriskās, karu kurinošās, netolerantās pagātnes simbols) ar diviem dažāda vecuma (bet tāpēc ne mazāk sabiedrībai vērtīgiem) liellopiem, kuru dzimums nav norādīts.
Sirreālisms. Tev ir divas žirafes. Valdība pieprasa, lai tu mācies spēlēt mutes harmonikas.

Un nu nedaudz par uzņēmējdarbību.

Amerikas korporācija. Tev ir divas govis. Tu vienu pārdod, atdod to sev līzingā un uz otro publiski piedāvā iegādāties akcijas. Tu piespied divas govis dot četru govju pienu. Tu esi pārsteigts, kad viena govs nomirst. Tu saceri paziņojumu analītiķiem, apgalvojot, ka samazini izdevumus. Tavu akciju vērtība ceļas.
Franču korporācija. Tev ir divas govis. Tu streiko, jo gribi trīs govis. Tu dodies pusdienās. Dzīve ir skaista.
Japāņu korporācija. Tev ir divas govis. Tu tās pārveido tā, ka viņas ir desmit reizes mazākas par parastu govi, bet dod 20 reizes vairāk piena. Tās iemācās ceļot neticami piebāztos vilcienos. Lielākā daļa no viņām govju skolā ir labākās klasē.
Vācu korporācija. Tev ir divas govis. Tu pārveido viņas tā, ka visas ir blondas, dzer daudz alus, dod lieliskas kvalitātes pienu un skrien simt kilometrus stundā. Diemžēl viņas arī pieprasa 13 nedēļas ilgu atvaļinājumu.
Itāliešu korporācija. Tev ir divas govis, bet tu īsti nezini, kur. Slaistoties apkārt, tu pamani glītu sievieti. Tu dodies pusdienas pārtraukumā. Dzīve ir skaista.
Krievu korporācija. Tev ir divas govis. Tu tās saskaiti un uzzini, ka tev ir piecas govis. Tu iedzer vēl mazliet. Tu vēlreiz tās saskaiti un uzzini, ka tev ir 42 govis. Tu tās atkal saskaiti un uzzini, ka tev ir 12 govis. Tu pārstāj skaitīt govis un atver vēl vienu šņabja pudeli. Tu saceri savu desmito piecgades plānu pēdējo trīs mēnešu laikā. Parādās mafija un paņem sev visas govis, cik nu viņu tev īsti ir.
Talibu korporācija. Tev ir visas Afganistānas govis, tas ir, divas. Tu tās neslauc, jo nevari pieskarties nevienas radības intīmajām daļām.
Poļu korporācija. Tev ir divi buļļi. Darbinieki regulāri tiek sakropļoti un nogalināti, mēģinot tos slaukt.
Floridas korporācija. Tev ir melna govs un brūna govs. Ikviens balso par skaistāko. Daži no cilvēkiem, kam labāk patīk brūnā, balso par melno. Daži balso par abām. Daži nebalso ne par vienu. Daži nespēj izprast, kā vispār balsot. Beigu galā valsts sekretārs pasaka, kura ir visskaistākā.