Skip to content

PIEREDZES TIRDZINS_jpgMaijs ir pavasara mēnesis, kas iedvesmo veidot jaunas idejas un sadarbības. Zaļā brīvība aicina uz pasākumu “Pieredzes tirdziņš” par solidaritātes ekonomiku, kas notiks ceturtdien, 12.maijā plkst.17:30, LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Torņkalnā, Jelgavas ielā 1, 108.telpā.

Pieredzes tirdziņā aicināti piedalīties pārstāvji no vides organizācijām, kopienām, praktiķi, aktīvisti, interesenti no četrām solidaritātes ekonomikas jomām:

  • bioloģiskā lauksaimniecība,
  • dabas rekreācija un tūrisms,
  • ekodizains un ražošana,
  • ilgtspējīgs dzīvesveids.

Pieredzes tirdziņā dalībnieki dalīsies ar pieredzi, mācīsies viens no otra, meklēs saites un sadarbības iespējas, stiprinās vides jomas pārstāvju izpratni par sociālo un solidaritātes ekonomiku un baudīs godīgās tirdzniecības tēju un kafiju.

                 Pasākums tiek veidots Eiropas Komisijas projekta SSEDAS ietvaros, kurā ir paredzēts izveidot Eiropas un pasaules līmeņa interaktīvo online karti ar labākajiem praktiskiem piemēriem par solidaritātes ekonomiku, tostarp arī Latvijā. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja piereģistrēties dalībai šai online karte bez maksas.

Piesakies šeit  Pasākums ir bez maksas.

Pieredzes tirdziņš noris kā turpinājums 21. aprīļa pasākumam Ekonomikas un globālie izaicinājumi – kādas ir alternatīvas?“, kad veidojām tiltus starp sociālo uzņēmējdarbību, alternatīvām ekonomikas pieejām un attīstības sadarbību. Šoreiz mēs apskatīsim praktiskus piemērus.

Šī aktivitāte tiek īstenota arī projekta SSEDAS: Social & Solidarity Economy as Development Approach for Sustainability in EYD 2015 and beyond (DCI-NSAED/2014/352-248) ietvaros. SSEDAS ir Eiropas Komisijas finansēts projekts ar mērķi veicināt sociālās un solidaritātes ekonomikas un attīstības organizāciju tīklojumu kompetenču attīstību par sociālās un solidaritātes ekonomikas lomu globālajā cīņā par nabadzības samazināšanu un ilgtspējīga dzīvesveida nodrošināšanu 46 projekta dalīborganizāciju teritorijās. Par materiāla saturu atbild Zaļā Brīvība, un tas nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības oficiālo viedokli. Projekta mājas lapa http://www.solidarityeconomy.eu/