Skip to content

 

 

EYDLarge Blog Image index AM_logo_4

Priecājamies informēt, ka starptautiskā konference Finansējums attīstībai: ES dalībvalstu loma, kuru 2015.gada 11.-12.jūnijā Latvijas Republikas Ārlietu Ministrijā, K.Valdemāra ielā 3 Zaļā Brīvība organizēja sadarbībā ar Latvijas Zaļo Kustību un Latvijas Republikas Ārlietu Ministriju, ir veiksmīgi noslēgusies!

Konference bija pirmais lielākais Eiropas Komisijas atbalstītā sadarbības projekta Mediji Attīstībai pasākums, un tajā piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieki – politikas veidotāji, mediju pārstāvji, pilsoniskās sabiedrības un privātā sektora aktīvisti, akadēmiķi un izglītotāji no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Slovākijas, Čehijas, Somijas un Lielbritānijas.

Divu dienu laikā konferences darba kārtībā bija dažādas uz dialogu aicinošas savstarpēji saistītas sadaļas:

  • Mediju brokastis
  • Plenārsēde: Attīstības finansēšanas globālā dienas kārtība
  • Apaļā galda diskusija 1. Attīstības finansēšana: Alternatīvie risinājumi
  • Apaļā galda diskusija 2. Attīstības finansēšana: ES valstu pozīcijas
  • Gadījumu izpēte: Attīstības finansēšanas sasniegumi un izaicinājumi

Apaļā galda konferencē apskatījām ar finansējumu attīstībai saistīto globālo darba kārtību, veiksmes stāstus un izaicinājumus. Īpašu uzmanību pievērsām ES dalībvalstu lomai attīstības sadarbības jomā. Taču risinājumus meklējām plašāk – aktualizējot privātā sektora iesaistīšanos, dažādus regulu un pamudinājumu ietvarus, un ES dalībvalstu līdzdalību.

Ceram, ka konference nodrošināja diskusijas par to, kā finansēt post-2015 attīstības darba kārtības ieviešanu, un ir izveidojusi saikni ar šī gada 13.-14.jūlijā Etiopijas galvaspilsētā Adisabebā organizēto trešo starptautisko konferenci par finansējumu attīstībai.

Te ir konferences prezentācijas un informācija par tiem, kas konferencē uzstājās – plenārsēdes, apaļā galda diskusiju un gadījumu izpētes dalībniekiem, un konferences vadītājiem.

Ieskaties arī fotogrāfiju kolāžā, kas apkopo aizraujošākos konferences momentus.

Vēlamies pateikties visiem sadarbības partneriem un konferences dalībniekiem, kas šajā starptautiskajā konferencē nodrošināja dialogu starp politikas veidotājiem un pilsonisko sabiedrību! Paldies!

 Projekta aktivitātēm joprojām vari sekot tīmekļa vietnē: http://media4development.blogspot.com/

Vēlies padalīties ar iespaidiem?

Izmanto projekta tēmturi: #EYD2015 #M4Dproject vai: inga@zalabriviba.lv