Skip to content

17. maijā Roterdamā 40 – 50 cilvēku no apvienības Roundup Monsanto rītausmā pieķēdējās pie lauksaimniecības ķimikāliju, biotehnoloģijas un sēklu ražotāja Monsanto rūpnīcas vārtiem un uz visu dienu apturēja uzņēmuma darbu.

Viņu plakāti vēstīja: “Iedomājieties lauksaimniecību bez indes un ĢMO – pasauli bez Monsanto!” un “Pārtikas un toksiskas lauksaimniecības monopols – pasaule Monsanto skatījumā”.

Apvienība vēlas, lai Monsanto pamestu sēklu tirgu, kur tam pieder 23 % procenti, un lai tiktu izbeigta sēklu un dzīvu organismu patentēšana. Monsanto un citas starptautiskās kompānijas lobē Nīderlandes valdību un ES, vēloties panākt likumu izmaiņas, kas lielajām kompānijām ļautu iegūt lielāku kontroli pār sēklu tirgu un pārtikas ražošanu.

Pēdējo piecu gadu laikā Monsanto ir uzpircis trīs lielas nīderlandiešu sēklu firmas, kas darbojās starptautiskā līmenī: De Ruiter Seeds, Western Seeds un Seminis. Bloķētā rūpnīca līdz 2008. gadam piederēja De Ruiter Seeds. Tajā atrodas pētniecības laboratorijas, biroji, siltumnīcas un sēklu noliktava.

(Attēli no http://ovl.indymedia.org)