Skip to content

No 26. līdz 29. novembrim Latvijā viesosies izglītības aktīvists un kādreizējais mūks no Mjanmas Sai Naw Kham Seng. Naw Kham ir dibinājis četras klostera skolas un 22 kopienas skolas, vienu internātu un mācību centru Namlanā. Savas vizītes laikā viņš tiksies ar Latvijas izglītības un vides jomu aktīvistiem.

Pašreizējā izglītības un veselības situācija Mjanmā ir slikta. Ļoti bieži ģimenes, kas dzīvo laukos, agri pārtrauc savu bērnu izglītošanos, tos iesaistot lauku darbos. Daudzi cilvēki no Mjanmas, kuru izglītība ir minimāla, kļūst par lēto un sociāli neaizsargāto darbaspēku palmu eļļu plantācijās Taizemē un citās jaunattīstības valstīs. Sai Naw Kham Seng ir viens no cilvēkiem, kas palīdz bērniem un pieaugušajiem izrauties no nabadzības apļa, palīdzot viņiem iegūt konkurētspējīgu izglītību.

Sai Naw Kham Seng ir “Lauku izglītības un attīstības centra” direktors. Tā ir nepolitiska, nereliģiska, bezpeļņas, nevalstiska, uz sabiedrību balstīta organizācija. Naw Kham ir dzimis 1966. gadā un uzaudzis laukos. Viņš ir studējis Šrilankas Kalanias Universitātē un Bandaranaike Starptautiskās izglītības centrā, ieguvis grādu budismā un pēcdiploma grādu Starptautiskajās attiecībās.

Latvijā viņš ir pēc biedrības “Zaļā brīvība” uzaicinājuma. “Zaļā brīvība” ir iesaistīta starptautiskā projektā “Supply Cha!nge”, kura mērķis ir padarīt caurskatāmākas lielveikalu piegādes ķēdes un panākt, lai produktu ražošanā netiktu pieļauti vides un cilvēktiesību pārkāpumi jaunattīstības valstīs.

Projektā “Supply Cha!nge” ir apvienojušās 28 Eiropas Savienības valstu sabiedriskās organizācijas, lai lielveikaliem, valstu valdībām un ES institūcijām pieprasītu rīkoties, lai uzlabotu strādnieku apstākli visā pasaulē un mazinātu piegādes ķēžu ietekmi uz vidi. Šī mērķa sasniegšanai lielveikalu zīmolu produktiem ir izšķiroša loma, ņemot vērā to lielo tirgus daļu. Ja lielveikali izvēlētos godīgas tirdzniecības un ilgtspējīgas attīstības ceļu, tas būtu milzīgs ieguldījums pozitīvu pārmaiņu īstenošanā.

Vizītes plāns