“Zaļā brīvība” aicina visus, kas darbojas vai ir ieinteresēti transporta nozares attīstībā Latvijā un klimatneitralitātes mērķu sasniegšanā, uz satikšanos.
Interešu aizstāvība

Par Klimata likuma pieņemšanas nepieciešamību izteikušies vairāki jomas profesionāļi, turklāt tā vajadzību paredz arī Eiropas Savienība. Vairākas Eiropas valstis jau ir izveidojušas un apstiprinājušas savus likumus, citas, līdzīgi kā Latvija, vēl ir ceļā uz to. Šobrīd zināms, ka Latvijas Klimata likumu plānots ieviest līdz 2023. gada beigām, savukārt jūnijā saskaņošanai tiks izplatīta papildinātā likumprojekta versija.
Projekts balstās nepieciešamībā uzlabot Eiropas finanšu iestāžu īstenoto ieguldījumu pieeju un pielietotos instrumentus NextGenerationEU atveseļošanas paketes kontekstā. Mēs cenšamies nodrošināt, lai Eiropas pilsoņiem būtu iespējas panākt taisnīgu un ilgtspējīgu atveseļošanos no COVID-19 krīzes, vienlaikus sniedzot ieguldījumu klimata, enerģētikas un bioloģiskās daudzveidības mērķu sasniegšanā, kas padarītu ES par pirmo klimatneitrālo reģionu 2050.gadā.
Latvijas vadošās vides un dabas aizsardzības organizācijas apvienojušās, lai īstenotu politikas vērtēšanas un uzraudzības iniciatīvu “Zaļais Barometrs”. Latvijas Dabas fonds, Pasaules Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija un biedrība “Zaļā brīvība” turpmākos trīs gadus analizēs un vērtēs politiskās norises un politiķu rīcību no vides, dabas un klimata perspektīvas.
Pilsoniskās sabiedrības organizācijas Eiropā apvienojas, lai iegūtu labākas zināšanas par tiesisko regulējumu un fiskālajiem instrumentiem pārejai uz klimatneitralitāti ES. Apkopojot piemērus par ES fondu izlietojumu un sniedzot priekšlikumus politikas risinājumiem, veicina virzību uz Parīzes nolīguma mērķi.
Projekta mērķis ir stiprināt Zaļas brīvības un tās darbinieku zināšanas un kapacitāti darbā ar aprites ekonomikas un klimatneitralitātes jautājumiem, sekmēt NVO savstarpējo sadarbību, kā arī paplašināt Zaļās brīvības brīvprātīgo un atbalstītāju loku.
1 2