Skip to content

Latvijā jau vairākus gadus atsevišķas organizācijas un vecāki cenšas panākt, lai bērniem skolās tiktu nodrošināta veselīga un ilgtspējīga pārtika. Diemžēl līdz šim tas notiek gaužām lēni. Līdzīgas iniciatīvas notiek arī citur Eiropā. Tā Anglijā jaunajā Skolas pārtikas standartā, kas stāsies spēkā no 2015.gada sākuma, iekļauti arī ilgtspējas kritēriji.  Jaunais standarts paredz ka skolu ēdnīcās jānodrošina svaiga, vietējā un ilgtspējīga pārtika, tai skaitā godīgās tirdzniecības produkcija. Starp godīgās tirdzniecības produktiem, ko skolas var iegādāties, ir rīsi, pupiņas, kuskus, kvinoja un dažādi cepumi un tropiskie augļi un to sulas.

Lielbritānijā pašlaik ir aptuveni 1350 godīgās tirdzniecības skolas, kas pastiprināti interesējas par attīstības un godīgās tirdzniecības jautājumiem pasaulē. Jaunais standarts šīm skolām palīdzēs nodrošināt ilgtspējīgu pārtikas iepirkumu.

Šis raksts tapis ar projekta “Godīgā tirdzniecība: apziņas celšana”, ko līdzfinansē Eiropas Savienība, atbalstu. Vairāk informācijas šeit.